Правоохоронці попереджають про відповідальність за порушення виборчого законодавства

Правоохоронці попереджають про відповідальність за порушення виборчого законодавства
в Новини

Минулого року Президент України підписав Закон «Про внесення змін до кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян», яким посилено відповідальність за підкуп виборців. За порушення цього Закону відповідальність покладається як на сторону, що здійснює підкуп виборця, так і на самого виборця, котрий прийняв пропозицію.

Варто нагадати, що відповідно до змін Кримінального кодексу України посилено відповідальність за порушення виборчих прав громадян, яке регламентовано статтями 157, 158 та 160 КК України.

Відповідно до змін, підвищено відповідальність за підробку виборчих документів та розкрадання або знищення виборчої документації. Відповідно до статті 158 Кримінального кодексу України за вказані протиправні діяння передбачено покарання у вигляді позбавленням волі терміном до 7 років.

Згідно статті 157 Кримінального кодексу України посилено відповідальність до трьох років обмеження або позбавлення волі за перешкоджання роботі виборчої комісії, діяльності офіційного спостерігача та здійсненню виборчого права. Якщо ці діяння вчиняються членом виборчої комісії, іншою службовою особо або групою осіб загрожує покарання у вигляді позбавленням волі терміном до 7 років.

Важливо, що відповідно до змін в Кримінальному кодексі України, відповідальність встановлюється не тільки для осіб, які здійснюють підкуп виборців, а й тих, хто на це погоджується. Зокрема, за одержання неправомірної вигоди (продуктових наборів, що роздаються з агітаційних наметів кандидатів, коштів чи іншого майна, пільг, послуг чи безкоштовних обідів у разі забезпечення цих послуг одним з кандидатів) на суму, що перевищує 36 гривень 54 копійок (3% від розміру мінімальної заробітної плати) відповідно до статті 160 Кримінального кодексу України передбачено штраф від 1,7 тисяч до 5,1 тисяч гривень, виправні роботи до двох років або обмеження волі на такий же термін.

УМВС України в Черкаській області закликає громадян та всіх учасників виборчих перегонів не порушувати виборче законодавство, а діяти лише виключно у правовому полі. В разі отримання інформації про будь які факти порушення виборчого законодавства прохання невідкладно повідомити про це правоохоронні органи.

СЗГ УМВС України в Черкаській області