Правоохоронці радять самотнім особам похилого віку бути обачними!

Правоохоронці радять самотнім особам похилого віку бути обачними!
в Новини

Щоб не стати жертвою квартирної крадіжки, потрібно дотримуватися певних правил поведінки і не забувати про обережність.

Зміцніть вхід в свою квартиру. Вхідні двері обов’язково повинні відкриватися назовні, тоді її не виб’ють одним ударом ноги. Ще краще – зробити дві двері, поставивши металеву як зовнішньою, наприклад. Обладнайте вхідні двері очком, засувкою і ланцюжком. Не завадить і наявність двох замків. Якщо квартира розташована на першому чи останньому поверсі будинку, по можливості слід поставити грати на вікна та балкони. Якщо є можливість, то використовуйте найнадійніший спосіб охорони свого житла – підключення до пульту централізованого спостереження з установленням охоронної сигналізації.

Слід пам’ятати, що, навіть виходячи на пару хвилин до сусідів або за газетою до поштової скриньки, обов’язково потрібно зачиняти двері квартири на замок. Якщо збираєтеся кудись піти, то зачиніть вікна і балкони. Кваліфікованому злодієві потрібно зовсім небагато часу, щоб обчистити квартиру, і не варто спрощувати йому доступ до вашої власності.

Ніколи не залишайте ключі в схованках, які вже давно не є такими – під килимком, в поштовому ящику, під притолокой і т.п. Не залишайте у дверях записок, вони лише привертають увагу сторонніх і в залежності від змісту можуть стати причиною проникнення у ваше житло.

Будьте уважні, повертаючись додому: нерідко злочинець може чекати в під’їзді або поблизу, щоб силою змусити провести його в будинок. Тому підходячи до своєї квартири, приготуйте ключі заздалегідь, щоб швидше увійти в квартиру, без зайвої затримки перед дверима. Увійшовши всередину, відразу ж закривайте двері за собою на замок.

Якщо ж ви, підходячи до своєї квартири, раптом виявили, що двері відчинені або зламані, не намагайтеся увійти всередину. Краще зайдіть до сусідів і звідти зателефонуйте до міліції. Буває, що злодії проникають у помешкання, акуратно відкриваючи двері з допомогою підбору ключів або набору відмичок, і тоді сліди чужої присутності в квартирі і крадіжка речей виявляються тільки після того, як ви самі увійшли всередину. У цьому випадку нічого не треба чіпати і не переставляти, і відразу ж викликайте правоохоронців.

Намагайтеся не входити в ліфт з незнайомими особами підозрілої зовнішності. Просто зробіть вигляд, що живете на найближчому поверсі і ліфт вам не потрібен. Краще втратити кілька хвилин, ніж потрапити в неприємну пригоду.

Нехай це звучить банально, але ніколи не відчиняйте двері незнайомим людям і працівникам, якої б то не було служби, яких ви не викликали. І тим більше, якщо у двері дзвонять, але не відповідають на запитання і в очко нікого не видно, або вічко прикритий зовні рукою.

Перед виходом з квартири прислухайтеся до звуків на сходовому майданчику і подивіться у вічко – самотній літній людині така обережність не завадить.

Йдучи з дому в темний час доби, залишайте запаленим світ в одній з кімнат, увімкніть радіо на середню гучність, щоб воно створювало в квартирі видимість присутності людей. Якщо телефон знаходиться близько від вхідних дверей, то на час своєї відсутності накрийте його чим-небудь щільним або зменшить гучність дзвінка, щоб приглушити дзвінок в порожній квартирі, який може бути почутий зовні і привернути непотрібну увагу.

Сусідів по під’їзду потрібно знати в обличчя, підтримувати з ними дружні стосунки. Про всяк випадок обмінятися номерами телефонів. Домовтеся про взаємний контроль за ситуацією в під’їзді і біля ваших квартир, про взаємодопомогу та сигнали в разі небезпеки. Знаючи ваші звички, у разі дивного шуму або руху в вашій квартирі, вони зможуть вчасно запідозрити недобре і втрутитися в ситуацію.

Обов’язково майте на видному місці або вивчіть номери телефонів екстрених служб, дільничного інспектора, найближчого відділення міліції, близьких людей і тих, хто може прийти вам на допомогу у разі непередбаченої ситуації.

Перераховані правила безпеки прості та доступні для виконання. Їх лише потрібно дотримуватися, і вони допоможуть зберегти майно та здоров’я будь-якій розсудливій людині. Якщо у Вас виникла ситуація схожа на одну з описаних – терміново телефонуйте на спецлінію «102».

СЗГ УМВС України в Черкаській області

Реклама