Представники “ОПОРИ” та черкаські правоохоронці узгодили спільні дії під час виборів (відео)

Представники “ОПОРИ” та черкаські правоохоронці узгодили спільні дії під час виборів (відео)
в Новини

Деталі та аспекти співпраці обговорили під час круглого столу, на якому були присутні представники «Опори», керівництво Управління та керівники міськрайвідділів міліції, розташованих в місті Черкаси. Основна тема обговорення стосувалася порядку реагування на можливі порушення виборчого законодавства.

Розпочинаючи захід, Захар Колісніченко, координатор «Опори» в Черкаській області зазначив, що під час виборів на території області буде працювати 20 громадських спостерігачів від «Опори». Всі вони будуть проводитимоніторинг виборчої кампанії та виявляти порушення виборчого законодавства.

PM187image002

Начальник УМВС Владислав Пустовар у свою чергу зазначив, що всі повідомлення щодо порушень виборчого законодавства, які вже надходять до міліції відразу реєструються і по ним проводиться перевірка. В зв’язку з тим, що під час проведення виборів на міліцію покладено основну функцію по забезпеченню охорони громадського порядку, майже весь особовий склад задіяний на виборчих дільницях, говорить Владислав Володимирович – у нас залишається мінімум сил і засобів на швидке реагування і розслідування кримінальних проваджень, проте ефективність роботи міліції в цей період не зменшується, запевнив начальник УМВС.

Для більш ефективного реагування на порушення нами створено спеціальні та додаткові слідчо-оперативні групи в кожному райвідділі області, які займаються виключно перевіркою заяв та повідомлень, що пов’язані з порушеннями виборчого законодавства. Вони будуть проводити якісний збір матеріалів, а ефективне розслідування вже буде проводиться після завершення виборів, коли працівники повернуться на свої робочі місця. Також, в кожен район області направлено куратора, який буде координувати роботу місцевої міліції.

На завершення заходу учасники круглого столу узгодили механізм дій спостерігачів під час виявлення ними порушень виборчого законодавства для їх ефективного документування та відповідного реагування з боку працівників міліції.

СЗГ УМВС України в Черкаській області