Представники СБУ, МВС та ДСНС закликають бути пильними до об’єктів незрозумілого походження

в Новини, Чергова частина

Представники СБУ, МВС, ДСНС у Черкаській області, структурних підрозділів Черкаської міської ради сьогодні взяли участь у засіданні міської  комісії з  питань техногенно-екологічної  безпеки та надзвичайних ситуацій, на якій розглядалося питання готовності керівництва та персоналу об’єктів з масовим скупченням людей до можливого прояву терористичних актів та при виявленні підозрілих об’єктів.

03

Представники структур розповіли про заходи, які вживаються їхніми управліннями задля упередження надзвичайних ситуацій на території області. Також вони закликали керівництво закладів донести інформацію до своїх працівників, які безпосередньо контактують з людьми, щодо першочергових дій у разі виявлення небезпечного предмету.

 – Звичайною людською мовою розкажіть своїм працівникам, що їм потрібно робити, якщо вони побачать якісь підозрілі об’єкти, – звернувся до керівників підприємств представник СБУ в Черкаській області Сергій Блаков та надав їм номери телефонів, за яким можна звертатися у разі виникнення надзвичайної ситуації: 39-85-94 або телефон цілодобової гарячої лінії: 37-92-44.

01

Також він повідомив, що наразі в області запроваджені оперативні експерименти, покликані проінспектувати реальну готовність керівництва та персоналу об’єктів до терористичної загрози. Такі експерименти були проведені на залізничних вокзалах, комунальних підприємствах, дамбі, в аеропорту та інших стратегічно важливих об’єктах.

 – На Черкаському залізничному вокзалі нічийна сумка пролежала понад 50 хвилин, поки на неї звернула увагу одна жінка, – сказав Сергій Блаков.

Аналіз проведених заходів показав цілу низку недоліків:

– відсутність або неналежну кількість відеокамер;

– невиконання співробітниками охорони своїх функціональних обов’язків;

– відсутність роз’яснювальних табличок;

– незнання адміністрацією закладу своїх першочергових дій у разі виникнення надзвичайної ситуації.

У свою чергу представник від МВС у Черкаській області Віктор Іванько попросив керівників підприємств посприяти у розгалуженні системи відеоспостереження МВС за рахунок камер, які маються у кожній установі. А також запропонував проводити індивідуальні навчання, які допоможуть кожному підприємству розробити свій алгоритм дій.04Наочно показав механізми виготовлення саморобних вибухових речовин член громадської організації Валентин Прокопенко. Зокрема він продемонстрував з чого може виготовлятися вибухівка, з яких частин складається та яких уражень людині може завдати. Також він застеріг ні в якому разі самому не знешкоджувати знайдені вибухові предмети, оскільки вони можуть містити певні приховані сюрпризи. Серед найпоширеніших предметів, в які може закладатися вибухівка, – пляшки, сумки, іграшки, книжки, коробки, телефони та інше.

07

06

05