Про супротив та розквіт України: у Черкасах відкрили мистецьку виставку “Вольнанова”

Фото зі сторінки у фейсбуці Черкаського художнього музею

Фото зі сторінки у фейсбуці Черкаського художнього музею

в Новини

У річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну, у Черкаському художньому музеї відкрилася виставка міжнародної мистецької акції «Вольнанова». Захід присвячений героїчному спротиву українського народу проти російських окупантів у російсько-українській війні та майбутньому розквіту України.

Про це повідомили в пресслужбі ЧМР.

Як зазначають автори виставки, мета мистецької акції – об’єднання зусиль культурної та освітянської спільноти на культурному та інформаційному фронті у боротьбі з російською агресією задля привернення уваги усього цивілізованого світу до проблеми війни та для підтримки високого морального духу українського народу, виконання культурним фронтом своєї професійної місії.

На початку заходу присутнім продемонстрували відеоролик-ретроспективу подій року, який українці пережили в умовах повномасштабної збройної російської агресії. Під час перегляду від болючих спогадів у багатьох на очах виступили сльози.

«Протягом цього складного року кожен з нас на своєму місці працював на наближення перемоги. Дякую кожному, хто надійно тримав свій фронт. Нашим захисникам, які боронять кожен метр нашої землі. Нашим рятувальникам і всьому силовому блоку, які завжди на варті безпеки нашої Черкащини та всієї України. Нашим волонтерам, які не втомлюються допомагати. Нашим лікарям і освітянам, підприємцям і аграріям, нашим енергетикам, які не дали росіянам занурити нас у пітьму. Разом маленькими кроками ми наближаємо перемогу України», – звернувся до присутніх начальник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Після цього учасники заходу змогли оглянути твори мистецької акції «Вольнанова». На ній представлені роботи у двох категоріях: АРТ (живопис, анімація, ілюстрація, фотографія, мікс-медіа) і дизайн (плакат, моушн-графіка, типографіка, експериментальний дизайн). На виставці експонується 82 роздруковані копії мистецьких творів, більшість з яких – дизайнерські плакати. Також у експозиції представлені копії воєнних замальовок черкаського скульптора, художника-графіка Дмитра Буряна, який нині захищає Україну в лавах ЗСУ.

Виставка «Вольнанова» триватиме у Черкаському художньому музеї протягом місяця.