Про свічки, генератори та газові балони: рятувальники провели інструктаж для черкащан (ВІДЕО)

Про свічки, генератори та газові балони: рятувальники провели інструктаж для черкащан (ВІДЕО)
в Відео, Новини, Чергова частина

У Черкасах працівники ДСНС провели інструктаж, присвячений загрозам пожежної небезпеки, пов’язаної з використанням генераторів, буржуйок, обігрівачів, газового обладнання та балонів.

Про це повідомила журналістка “ВиЧЕрпно” з місця події.

Нині в Черкаській області є невтішна статистика виникнення пожеж через використання приладів обігріву. Зокрема, начальник Управління надзвичайними ситуаціями ГУ ДСНС України в Черкаській області Антон Плахотній сказав, що в регіоні вже виникли 1720 пожеж, з них 400 – в приватному секторі. Основні причини загорянь – неправильне використання електрообладнання та інших приладів обігріву.

“Через вимкнення світла люди почали використовувати генератори та газові пальники. Однак не всі дотримуються правил поводження з ними. Газові балони та генератори – це прилади, які треба використовувати на вулиці, вони називаються похідними. Та зараз ми живемо в такі часи, коли люди використовують їх удома, тож ми вирішили розповісти основні правила користування цим інвентарем”, – зазначив ДСНСівець.

Також рятувальники розповіли кілька основних правил використання газових балонів:

 • перед початком обов’язково прочитайте інструкцією до приладу;
 • балон можна перевірити мильним розчином, а не підводити до відкритого вогню;
 • газовий балон можна використовувати тільки в приміщенні, де є вентиляція;
 • підключати його можна тільки до спеціально призначеного для цього приладу.

При цьому не можна ставити на газові прилади більший об’єм, ніж це передбачено. Це може призвести до перегрівання газового балону та вибуху.

“Ці газові прилади люди зараз використовують як для підігрівання їжі, так і для опалення. Однак вони призначені для використання на повітрі. Якщо їх використовують у приміщенні, то треба переконатися в тому, що там є вентиляція”, – сказав Антон Плахотній.

Також рятувальники розповіли про правильне користування генераторами, які стали популярними під час блекаутів. Працівники ДСНС зауважують, що їх можна використовувати тільки на вулиці на відстані не менше 6 метрів від стін та дверей. До генератора треба використовувати лише сертифіковані подовжувачі. У приміщенні електрогенератори ставити ні в якому разі не можна.

Про те, як правильно користуватися свічками розповіла провідний фахівець відділу цивільного захисту ГУ ДСНС у Черкаській області Олександра Нижник:

 • свічку варто встановити в негорючу ємність;
 • не можна використовувати там, де є протяг;
 • не можна залишати свічки без нагляду та на дітей;
 • не можна ставити свічки в місцях, де є одяг, близько біля штор, на книжкових полицях.

Про домедичну допомогу під час отримання опіків та отруєння чадним газом розповів начальник відділення денного стаціонару медико-санітарної частини ГУ ДСНС у Черкаській області Святослав Осаула:

 • потрібно прибрати чинник, який пошкоджує організм, тобто одяг, який горить;
 • треба охолодити пошкоджену ділянку тіла, найпростіший спосіб – холодна вода;
 • якщо це тулуб або немає змоги використати воду, то можна замочити бинт холодною водою і прикласти до ушкодженої частини тіла, також можна використати лід.

При отруєнні чадним газом першими ознаками можуть бути головний біль, нудота, запаморочення, судоми, блювота.

“Перша медична допомога полягає в тому, що потрібно винести людину на свіже повітря, розстібнути комір, аби їй було легше дихати. Викликати «швидку», у важких випадках – дати людині 100% кисень”, – зазначив Святослав.