Продаж кількох ГЕС на Черкащині визнано незаконними

Фото із фейсбук-сторінки Черкаської обласної прокуратури

Фото із фейсбук-сторінки Черкаської обласної прокуратури

в Новини

У межах розгляду справи про банкрутство ВАТ «Черкасиобленерго», суд розглянув питання про визнання недійсними договорів купівлі-продажу Корсунь-Шевченківської та Стеблівської гідроелектростанцій, які мають загальнодержавне значення.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської обласної прокуратури.

Зазначені ГЕС утворюють водосховища та забезпечують водопостачання населенню. Особливий статус таких гідроелектростанцій обумовлює необхідність жорсткого контролю їхньої роботи, що може бути здійснене лише державою, з метою недопущення техногенних катастроф у вигляді затоплених міст, відсутності водопостачання для населення, забруднення питної води тощо.

У судових засіданнях прокурором викладено переконливі позиції щодо незаконності відчуження в приватну власність гідроелектростанцій, які вибули з державної власності за відсутності волі держави, оскільки відповідні рішення про їх відчуження у приватну власність уповноважені державні органи не приймали.

У результаті суд надав належну оцінку дослідженим фактам та прийнято рішення про недійсність договорів купівлі-продажу нерухомого майна.