Продовжувати локдаун немає потреби, а карантин діятиме до 31 березня, — Шмигаль

в Новини

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль в понеділок, 18 січня, заявив, що потреби продовжувати посилені карантинні заходи після 24 січня поточного року немає, тож після цього дня Україна повернеться до обмежень «помаранчевої» зони, які діяли раніше. 

«Зараз ми розриваємо той ланцюжок, який утворився з Нового року до Різдва. Якби ми не зробили цих зимових канікул, то в лютому вийшли б на критичні показники, які не дали б змогу нашій медичній системі справлятися. Але навіщо ризикувати життям і здоров’ям людей, якщо ми можемо в цей найбільш неактивний період у році зробити найм’якіший у Європі локдаун, для того, щоб збити хвилю, яка розпочинається, і в лютому не допускати великої кількості захворювань», — сказав Шмигаль, передає агентство «Інтерфакс-Україна».

Прем’єр додав, що для уряду було важливо не допустити перевантаження медичної системи до отримання вакцини, надходження якої очікується не пізніше за лютий.

«З 8 до 24 січня у нас встановлено так званий карантин зимових канікул. Його ключова мета — обмеження мобільності населення. З 25-го ми перейдемо, ймовірно, до «помаранчевої» зони, яка діяла до запровадження цих правил», — зазначив Шмигаль.

Читайте також: Сьогодні в Україні діють посилені карантинні обмеження: що дозволено, що заборонено?

Крім того, він наголосив, що на сьогодні влада не вбачає потреби продовжувати жорсткі карантинні заходи довше ніж до 24 січня.

«Поточний карантин запроваджено до кінця лютого. Найімовірніше, ми продовжимо його до 31 березня тією ж постановою. Наразі немає підстав скасовувати адаптивний карантин. Я впевнений, що карантин дуже довго триватиме цього року. А от яким саме він буде, це вже інше питання», — заявив Шмигаль.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Діти з інвалідністю отримуватимуть безкоштовну стоматологічну допомогу під наркозом
Новини
ДТП в Умані: двоє підлітків опинились в лікарні
Новини
Хлопчика, який зник із будинку сімейного типу, знайшли