Професор черкаського вишу створив петицію на сайті президента щодо дострокового завершення навчального року

Професор черкаського вишу створив петицію на сайті президента щодо дострокового завершення навчального року
в Новини

Доктор історичних наук і професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Владислав Боєчко зареєстрував електронну петицію на сайті президента України. У петиції зазначено, що у зв‘язку з карантином необхідно прийняти рішення щодо завершення 2019-2020 навчального року в усіх закладах освіти.

– Педагогічні, науково-педагогічні працівники, батьки учнів і студентів стурбовані ситуацією, що склалася останнім часом. У зв‘язку з пандемією у світі і заходами карантину в Украінї навчальний процес переведено у дистанційну форму. Це не дозволяє якісно підготуватися учням і випускникам до щорічних випробувань. Зростає психологічна напруга в учнів, що планують продовжити навчання у ЗВО, а також студентів, що цього року закінчують навчання, – йдеться у петиції.

Автор петиції попросив розглянути можливість: скасування складання ДПА у 4 і 9 класах; внести зміни до правил вступу у ЗВО; скасувати  ЗНО при вступі на бакалаврат і магістратуру до ЗВО; спростити складання випускних випробувань, зокрема, тестування Крок М у медичних закладах освіти; скасувати складання обов‘язкового ЗНО з математики з 2021 року; МОН України зменшити рівень адміністрування та бюрократизаціі (підготовки звітів) суб‘єктів освітнього процесу.

Станом на 26 березня електронна петиція набрала 6 тис. 510 голосів із 25 тис. необхідних.

Усі бажаючі матимуть змогу проголосувати ще впродовж 90-та днів.