Прокремлівська література та символіка “новоросії”: що виявила СБУ у єпархіях УПЦ (МП) Черкащини

Прокремлівська література та символіка “новоросії”: що виявила СБУ у єпархіях УПЦ (МП) Черкащини
в Новини

Служба безпеки України завершила контррозвідувальні (безпекові) заходи на об’єктах УПЦ (МП) Черкащини.

Про це повідомляє пресслужба СБУ в Черкаській області.

Під час проведених одночасних оглядів 10 культових споруд Черкаської та Уманської єпархій, спецпризначенці виявили бібліотеки з прокремлівською літературою, символіку терористичного об’єднання «новоросії», пропагандистські брошури та газети.

Було знайдено листування з московським патріархом кирилом, молитви за нього та відома російська молитва-гімн «боже, царя храни», пропагандистська література, де заперечувалося існування УПЦ (КП) та стверджувалося, що її створила «атеїстична влада та СБУ».

На території Красногірського Свято-Покровського жіночого монастиря було виявлено прапор так званої «новоросії» – конфедерації терористичних організацій «л/днр», фото єпископів московського патріархату та значну кількість літератури з прославлянням «русского народа и русской земли».

Правоохоронці виявили на території єпархій служителів церкви, які постійно підтримують зв’язок з громадянами рф. Наразі всі контакти перевіряються співробітниками СБУ.

Окрім цього виявлено значну кількість банківських карток, походження яких представники духовенства не пояснили. Здійснюються перевірки та встановлення власників банківських рахунків.

За результатом проведених безпекових заходів вилучені матеріали направлено на експертизи для встановлення всіх обставин та вжиття процесуальних дій.

З переліком релігійних об’єктів, в яких проводилися обшуки можна ознайомитися ТУТ.