Прокуратура реагує на незаконні дії державних виконавців

в Новини

Упродовж поточного року органами прокуратури області забезпечено належне виконання вимог ст. 82 Закону України «Про виконавче провадження», повноваження щодо оскарження незаконних дій, бездіяльності та рішень державних виконавців у порядку відомчого контролю, а також до суду.

На даний час прокурорами направлено 12 скарг на адресу начальників територіальних відділів державної виконавчої служби, з яких 10 розглянуто, а по 2 скаргам відмовлено у задоволенні, у зв’язку з чим їх скеровано до суду.

Так, установлено, що у лютому поточного року Золотоніським міжрайонним прокурором до органів державної виконавчої служби направлено виконавчий документ про повернення земельної ділянки площею 1,21 га, розташованої в межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища р. Дніпро, для виконання.

Проте державним виконавцем було відмовлено у відкритті виконавчого провадження, у зв’язку з чим прокурором оскаржено такі дії посадовця та направлено начальнику ДВС скаргу щодо скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження, у задоволенні якої також було відмовлено.

З метою зобов’язання державних виконавців вчинити дії до примусового виконання виконавчого листа прокурором оскаржено їх незаконні постанови до суду. Золотоніським міськрайонним судом скаргу прокурора задоволено у повному обсязі.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, державною виконавчою службою подано апеляційну скаргу.

Апеляційним судом Черкаської області у задоволенні скарги ДВС було відмовлено та підтримано законні вимоги прокурора щодо примусового виконання рішення суду.

Робота на вказаному напрямку триває.

Прес-служба прокуратури Черкаської області