Прокурора-хабарника можуть ув’язнити на 10 років

Прокурора-хабарника можуть ув’язнити на 10 років
в Новини

Вчора, 3 листопада, працівниками відділу з розслідування злочинів, скоєних працівниками прокуратури управління з розслідування у кримінальних провадженнях стосовно працівників прокуратури та інформаційної безпеки Генеральної прокуратури України спільно з співробітниками Служби безпеки України викрито одного з прокурів прокуратури м. Черкаси, який підозрюється в одержанні неправомірної вигоди за прийняття рішення у кримінальному провадженні.

Під час отримання зазначених коштів 03.11.2015 підозрюваного затримано в порядку ст. 208 КПК України.

За даним фактом Генеральною прокуратурою України розслідується кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

Наразі тривають слідчі дії, спрямовані на повне, всебічне та об’єктивне дослідження всіх обставин кримінального провадження.

У разі доведення вини прокурора, йому загрожує покарання у вигляді позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.

Наказом прокурора області вказану особу відсторонено від посади, проводиться службове розслідування, по завершенню якого буде прийнято рішення відповідно до вимог чинного законодавства.

Також прокуратура області повідомляє, що дане затримання свідчить про продовження на Черкащині процесу очищення системи прокуратури від хабарників і підкреслює принципову позицію та безкомпромісність органів прокуратури до проявів корупції як в самому відомстві, так і в системі державного управління вцілому.

Прокуратура Черкаської області висловлює вдячність колегам з Генеральної прокуратури за їх роботу по викриттю злочинця та з метою виявлення корумпованих і непорядних службових осіб в подальшому  звертається до громадськості з проханням бути небайдужими, проявляти свою громадянську свідомість та повідомляти в будь-якій формі, в тому числі по телефону «гарячої лінії», про факти прояву незаконної діяльності працівників прокуратури та правоохоронців.

Про це повідомляє прокуратура Черкаської області.