Пропонують автомобіль, житло та гідну зарплатню: у селі на Черкащині шукають лікаря

Пропонують автомобіль, житло та гідну зарплатню: у селі на Черкащині шукають лікаря
в Новини

У селі Мартинівка, що на Канівщині, шукають спеціаліста для місцевої амбулаторії. Зі слів директорки Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Горьової, він матиме службовий автомобіль, власне житло та зарплатню від 12-ти тисяч гривень, – пише “Суспільне“.

Попередня лікарка звільнилася сім років тому і виїхала за кордон. Сімейна лікарка із Канева приїжджає у село двічі на тиждень, в інші дні її обов’язки виконує сімейна медсестра із 23 річним стажем Тетяна Костенко:

“Дуже важко працювати, бо ми обслуговуємо 1700 жителів. Люди хворіють щодня, а не тільки в ті дні, коли приїжджає лікарка. Їздити на всі виклики без лікаря нам дуже важко. Ми б раділи, якби хтось приїхав на цю роботу і допомогли б йому, бо ми цю роботу уже знаємо”, – зазначила вона.

Зі слів Тетяни Костенко, щодня на прийом приходить до 20 людей. Місцева жителька Оксана Андрєєва розповіла, що відсутність сімейного лікаря відчувається, адже не завжди можна отримати необхідну допомогу:

“Якщо захворіла дитина і немає автомобіля – як можна поїхати по такій погоді і ситуації у лікарню? А якби був лікар, то він би тут оглянув і направлення дав і ми б поїхали лікуватися”.

Зі слів директорки Канівського центру первинної медико-санітарної допомоги Наталії Горьової, одна з вимог до сімейного лікаря – бажання працювати в сільській місцевості:

“Ми готові прийняти будь-кого, головне – щоб лікар мав водійські права, був пацієнтоорієнтованим і мав емпатію до пацієнтів. Сільські медики виконують усі поставлені на них задачі. Вони в авторитеті. Лікарів у селі дуже поважають”.

Голова Степанецької об’єднаної громади Олександр Яременко розповів, що до складу ОТГ входить три амбулаторії. На розвиток Мартинівської цьогоріч спрямували два мільйони гривень:

“Зараз розглядається програма забезпечення лікаря житлом на території громади, плюс належне фінансове забезпечення, не тілки від громади, а й від інвесторів, які працюють на території громади. Вони також готові долучитися до цієї справи”.

Окрім заробітної плати сімейний лікар отримуватиме й доплату із громади, працюватиме у сучасному приміщені та матиме за потреби власне житло.