Проти черкаського журналіста застосували силу

в Новини

Проти журналіста черкаського інтернет-видання «Прочерк» було застосовано силу. Таку інформацію оприлюднив голова НСЖУ Сергій Томіленко.

Силу було застосовано щодо журналіста інтернет-видання «Прочерк» Максима Степанова, який 17 липня висвітлював аграрну суперечку між представниками «Kernel Group» і місцевим ТОВ «Красногірське» в Золотоніському районі Черкаської області.

Коли журналіст, прибувши на місце конфлікту – поле поблизу села Антипівка, розпочав фото- і відеозйомку, невідомий чоловік з числа працівників охоронної фірми, котра представляла «Kernel Group», вибив йому мобільний телефон з рук, а інший чоловік, піднявши апарат, видалив із нього все відзняте на полі (згодом знищені файли фахівцям удалося відновити). Все це – незважаючи на те, що Степанов чітко і голосно повідомив, що він є журналістом. Більше того, охоронці заявили, що забороняють журналістові їх знімати, і в разі непокори відберуть у нього мобільний телефон.

– Частина охоронців поводилася агресивно, інші в миролюбному тоні пояснювали мені, чому я не можу виконувати тут свою роботу, – розповів Максим Степанов. – На роз’яснення щодо прав журналіста збирати матеріали для підготовки матеріалу в ЗМІ охоронці відповідали, вони мають свої права – не бути впізнаними на фотографіях та відео.

Журналіст написав до поліції заяву про перешкоджання його професійній діяльності.

– Будь-яке застосування сили щодо журналістів, які виконують свої професійні обов’язки, неприпустиме, – наголошує голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко. – Про які б корпоративні чи господарські конфлікти не йшлося, поважати законну працю журналістів має кожен. Сила, погрози – поза законом. Очікуємо на оперативне розслідування чергового інциденту і покарання винних.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Для Черкас планують купити нові тролейбуси в кредит
Новини
Як зароджувалося вуличне освітлення у Черкасах
Новини
Черкаські лікарі дістали голку із дихальних шляхів дитини (ФОТО)