Протягом січня-квітня легалізовано працю 1056 осіб

в Економіка, Новини

За статистичними даними, на Черкащині чисельність безробітних працездатного віку за визначенням МОП у січні-грудні 2014 року становила 59,8 тис. осіб, а чисельність зареєстрованих безробітних в центрах зайнятості за цей період – 21,6 тис. осіб. Розглядаючи ці показники, можна зробити висновок, що значна частина населення працездатного віку  в нашій області залишається офіційно не задіяною на ринку праці, тому основним резервом зростання доходів є легалізація оплати праці та відновлення балансу трудових ресурсів, повідомляють у Депаратаменті соціального захисту населення ОДА.

Питання виплати офіційної, прозорої зарплати сьогодні дуже актуально, наголошують у Департаменті. Адже більшість працівників свідомо погоджуються на пропозицію роботодавців отримувати офіційну (часто мінімальну) та неофіційну (значно вище мінімальної) зарплатню. Трапляється, що вони навіть не знають про те, що їхня „прозора” зарплата значно відрізняється від тієї, яка записана у відомості. Ця різниця з’ясовується згодом, коли працівникові потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.

 – З метою виявлення тіньової зайнятості та легалізації заробітної плати в містах та районах області створено робочі групи, якими упродовж січня-квітня 2015 року на 93 проведених засіданнях заслухано 699 керівників підприємств та виявлено 262 порушення в оплаті праці. Підсумком проведеної роботи стала легалізація 1056 робочих місць та підвищення рівня оплати праці 1187 особам, – повідомила начальник відділу з питань оплати праці управління соціально-трудових відносин, організаційно-правового та кадрового забезпечення Ірина Палій.