Проєкт будівництва нового корпусу серцево-судинної хірургії презентували в кардіоцентрі (ВІДЕО)

Проєкт будівництва нового корпусу серцево-судинної хірургії презентували в кардіоцентрі (ВІДЕО)
в Відео, Медицина, Новини

У Черкаському обласному кардіоцентрі презентували проєкт будівництва нового корпусу серцево-судинної хірургії. Про це повідомляє журналістка «Вичерпно» з місця події.

Хвороби системи кровообігу – найбільш поширена патологія в структурі загальної захворюваності дорослого населення Черкаської областi. У 2020 році на Черкащині загальна захворюваність за класом хвороб системи кровообігу склала 5518,7 на 10 тис. населення.

«Наше завдання – покращувати якість надання медичних послуг. 2022 рік стане в Україні досить продуктивним у цій сфері, зокрема, йдеться про підвищення зарплат та оновлення матеріально-технічної бази», – сказав голова Черкаської ОДА Олександр Скічко.

Будівництво корпусу відбудеться в межах президентської програми «Велике Будівництво». Вартість проєкту – більше 900 мільйонів гривень. Кошти направлятимуть з державного бюджету. Більше 500 млн грн витратять на закупівлю обладнання.

Реалізувати проєкт планують до 2023 року. Новий корпус матиме площу 8000-9000 кв.м. Корпус матиме приймальне відділення, діагностичний центр із КТ, МРТ та рентген-кабінетом, операційне відділення, відділення анестезіології та інтенсивної терапії для післяопераційних хворих, гелікоптерний майданчик. Тут зможуть лікуватися і пацієнти із Черкаської та сусідніх областей. У перспективі – лікування хворих із-за кордону.

Наявність нового корпусу дозволить збільшити кількість операцій на відкритому серці в три рази (до 4-4,5 тисяч) та зменшити кількість летальних випадків при інфаркті міокарду на 50 %. Окрім цього, на базі центру створять ургентну кардіохірургічну службу та запровадять єдиний аеромедичний простір у Черкаській області.

Заступник голови Черкаської облради Сергій Лісовий розповів, що земельну ділянку під новий корпус вже виділили, проєктно-кошторисна документація – готова.