Психологи розробили методичку для мобілізованих

в Новини

У Києві відбулася презентація Робочого зошита «Програма самоуправління посттравматичним стресовим розладом (ПТСР) для військового», розробленого з метою формування здорової адаптації військовослужбовця після повернення із зони бойових дій та запобігання розвитку посттравматичних психічних порушень. Про це повідомляє прес-служба МОЗ України. 

Зошит розроблений в рамках проекту Soldier Recovery на основі досвіду доктора психології Френка П’юселіка, який сам пережив смерті солдатів як фельдшер і пізніше став одним із засновників вчення про виведення військових із бойової психічної травми. До української ментальності зошит було адаптовано спеціалістами Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України за сприяння радника Президента України з гуманітарних питань Ольги Богомолець.

Робочий зошит має намір допомогти колишнім бійцям АТО впоратись із пережитими жахами війни та повернутись до мирного життя. Він розроблений як для військовослужбовців, так і для психологів, психотерапевтів, соціальних працівників, наркологів, психіатрів та лікарів інших спеціальностей.

– Якщо порівняти з американським досвідом, то багато людей знає, що під час в’єтнамської війни загинуло 58 тисяч американських солдатів. А от що протягом десяти років в мирний час ще 62 тисячі американських солдатів покінчили життя самогубством – це мало хто знає. Як власне і те, що 50% ветеранів сиділи в тюрмах за статтею про перевищення агресії. Наше завдання сьогодні – дати шанс і можливість усім тим, хто повертається з війни, відновити свій психічний стан і стати значно кращими, – говорить народний депутат України, лікар Ольга Богомолець.

– У цьому зошиті зібрані найактуальніші моделі поведінки, питання, які допоможуть нашим воїнам, повернувшись додому, адаптувати той досвід, який вони набули на війні, до мирного життя. Звичайно, нам потрібно ще навчитись працювати із сім’ями, дітьми та усіма людьми, які не знають, що довелось пережити військовому на війні, – каже тренер Pucelik Consulting Group Микола Вовченко.

Автори методичного зошита мріють про охоплення ним усього контингенту демобілізованих військовослужбовців. Ольга Богомолець запрошує усі організації та людей, які забажають стати партнерами проекту, допомогти у виданні та розповсюдженні наступних накладів робочого зошита.

Макети цих методологічних рекомендацій будуть надані в користування головам усіх обласних держадміністрацій України, а також керівникам соціальних служб, що опікуються проблемами ветеранів.

Ознайомитися зі змістом зошита можна тут.

Реклама