“Реалістичний погляд на стан дорожнього покриття ставить гостро питання підготовки фахових працівників цього напряму”, – Віталій Коваль про відкриття ще одного навчально-практичного центру

“Реалістичний погляд на стан дорожнього покриття ставить гостро питання підготовки фахових працівників цього напряму”, – Віталій Коваль про відкриття ще одного навчально-практичного центру
в Новини

Навчально-практичний центр дорожньо-будівельного напряму запрацював на Черкащині. Його відкрили на базі Золотоніського професійного ліцею. Таким чином на Черкащині впроваджують пілотний проект у професійній освіті, інформує прес-служба ОДА.

У новому центрі створено сучасний освітній простір із потрібною технікою, механізмами й обладнанням. На ці потреби з обласного бюджету спрямували понад 6 млн грн.

1_1

– Цьогоріч таких навчально-практичних центрів ми створимо шість на Черкащині, – зауважив голова ОДА Юрій Ткаченко. – Це наш пілотний проект, зорієнтований на якісні зміни у професійній освіті. Наша мета – щоби випускники цих закладів були запитаними на ринку праці й відповідали вимогам роботодавців. А це можливо лише тоді, коли вони навчатимуться, послуговуючись сучасними технологіями.

Відкриття такого напрямку професійної освіти наразі надактуальне не тільки для Черкаської області, але й для всієї України, вважає перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, який також взяв участь у відкритті.

– Реформування галузі дорожньої служби та інфраструктури, реалістичний погляд на стан дорожнього покриття ставить гостро питання підготовки фахових працівників цього напряму, – відзначив профільний заступник. – Тому очевидною була потреба закупівлі нової техніки для професійного освітнього закладу, призначеної, зокрема, для обслуговування та належної експлуатації доріг. Окрім цього, ми вдвічі збільшили регіональне замовлення за напрямами водій автотранспортних засобів та слюсар з ремонту машин та устаткування в цьому ліцеї.

2_2

Не варто також забувати, що наразі ринок праці потребує саме майстрів виробничих спеціальностей.

– Відкриття навчально-практичних центрів дасть змогу створити умови, за яких людина, яка закінчує заклад професійної освіти, отримує необхідні знання, навички, що, в свою чергу, стане основою стабільного розвитку особистості, запорукою можливості вже в молодому віці отримувати пристойну зарплату. З іншої сторони, це дасть змогу задовольнити запит наших роботодавців саме на такі спеціальності, – зауважив Віталій Володимирович.

3_2

Нагадаємо, минулого тижня на базі Канівського вищого професійного училища відкрили навчально-практичний центр сучасних зварювальних технологій. Загалом в області підготовку робітничих кадрів для різних галузей економіки здійснюють 22 державних заклади професійної (професійно-технічної) освіти, підпорядкованих Міністерству освіти і науки України.

До слова, вже в листопаді відбудеться відкриття ще 2-х навчально-практичних центрів на базі Монастирищенського та Звенигородського професійних ліцеїв.

Реклама