Реформування облпрокуратури: 5 місцевих прокуратур замість районних та нові кадри

Реформування облпрокуратури: 5 місцевих прокуратур замість районних та нові кадри
в Новини, Суспільство

Повним ходом йде реформування органів прокуратури, повідомив під час прес-конференції головний прокурор Черкаської області Сергій Овчаренко. Це стосується в першу чергу значного оновлення кадрового складу та об’єднання районних прокуратур у 5 місцевих.

Читайте також: “Прокуратура області ні з ким на угоди не піде”, – Сергій Овчаренко про мітингувальників

 – Згідно нового закону на території Черкаської області передбачено утворення 5 місцевих прокуратур, тобто таким чином об’єднають районні прокуратури, які зараз у нас діють. Це буде Звенигородська місцева прокуратура, Золотоніська, Смілянська, Уманська та Черкаська, до яких будуть приєднані найближчі до них прокуратури, – поінформував представників ЗМІ Сергій Овчаренко.

Також він відзначив, що на сьогоднішній день практично завершилися 3 етапи з чотирьохрівнивого конкурсу на посади керівників місцевих прокуратур та їх заступників. Попереду залишився останній етап – проведення співбесід, який проходитиме в режимі онлайн. Усі охочі зможуть оцінити якості претендентів на посади на сайті Генеральної прокуратури України. Окрім того усі бажаючі можуть надати в органи прокуратури інформацію, яка, на їхню думку, компрометує того чи іншого претендента на посаду.

Наразі на посади керівника місцевої прокуратури та його трьох заступників претендує 12 осіб. Після визначення, хто саме з них обійме керівні посади, іншим 8 будуть запропоновані місця в прокуратурі, але на рядових посадах.

Читайте також: До розшуку колишніх керівника УМВС області Ліпандіна та командира “Беркуту” Костенка підключили вже й СБУ

Тестування претендентів на посади керівників показало, що діючі працівники прокуратури більш фахово підготовлені, ніж “зовнішні” кандидати. Та попри це Сергій Овчарекно все ж прогнозує значне оновлення кадрового складу прокуратури області. Це, на його думку, сприятиме підвищенню довіри до органів прокуратури в цілому.

 – Ті працівники, які на сьогоднішній день приймають участь у конкурсі вже були попереджені про їхнє можливе звільнення в разі неуспішного проходження відповідних етапів переатестації. На жаль, іншого вибору ми не маємо. Ми повинні обрати кращих і позбутися того баласту, який не працює на належному рівні, – розповів про долю тих працівників, які не пройдуть атестацію Сергій Овчаренко.