Реформувати медицину на державному рівні дуже важко, але багато чого ефективно можна робити на місцях вже сьогодні, – Віталій Григор′єв

Реформувати медицину на державному рівні дуже важко, але багато чого ефективно можна робити на місцях вже сьогодні, – Віталій Григор′єв
в Новини

Віталій Григор′єв, завідувач міським травматологічним пунктом Третьої Черкаської міської лікарні швидкої медичної допомоги, голова Асоціації лікарів м. Черкаси, на нинішніх місцевих виборах балотується до Черкаської міської ради. 

– Балотуватися депутатом до Черкаської міської ради змушує наше сьогодення. Країна переживає нелегкі часи – це переломний період, який і визначить наше майбутнє. Набридло слухати, що все погано. Якщо ти свідомий громадянин і бажаєш змін на краще, не можна стояти осторонь і шукати винних. Також, на моє рішення вплинули події на Майдані та війна на сході нашої держави. Коли щодня гинуть люди у зоні АТО, ми в тилу не маємо права сидіти склавши руки – маємо робити реальні справи для покращення життя в місті, в регіоні, а відтак в цілому в країні.  Наш найбільший ворог – люди, що розкрадають та розбазарюють власну державу. Не треба боротися з корупцією у владі – треба зробити її неможливою через гласність та звітність. Наша свобода можлива коли люди перестануть бути кріпаками та обирати собі пана за кілограм гречки. Вважаю, що влада –  це не  шлях до заробляння грошей, це обов’язок  сильних людей, – розповідає Віталій.

Григор эвЯ працюю практикуючим лікарем Третьої міської лікарні швидкої медичної допомоги і бачу проблеми галузі «зсередини». Наші проблеми рідко кого цікавлять – медициною опікуються мало, фінансують по залишковому принципу, реформують «на папері» а проблеми замовчують. Якість медичних  послуг часто низька і взагалі недоступна для більшості людей. Я з родини лікарів, я хочу бачити якісну доступну медицину, задоволених пацієнтів та медиків. Реформувати медицину на  державному рівні дуже важко. Але багато чого можна робити ефективно на місцях вже сьогодні. Для цього необхідно представництво лікарів у владі. Лише так, без посередників, можна донести та вирішити актуальні  проблеми. Насамперед, це децентралізація управління та збільшення самостійності лікувальних закладів, прозорий розподіл бюджетних коштів, достатнє виділення коштів на життєво важливі медикаменти та закупівлю сучасного обладнання, розвиток приватної та страхової медицини, громадський контроль над діяльністю лікарень. Лише за таких обставин можливий прогрес галузі, а отже і задоволеність людей.

Щодо «немедичних» питань. Дійсно, робота на окрузі – це не лише питання медицини. Я не дуже розбираюся в комунальній сфері, не вмію асфальтувати дороги, не рахую тарифи –  в кожній галузі має бути свій спеціаліст. Але я вмію не лишатись осторонь людських проблем та відповідально виконувати свої обов’язки. Я вірю, що у майбутній владі я знайду професіоналів, здатних думати не лише про власні інтереси, а й про місто в цілому. Тоді у нас в кожному окрузі будуть майданчики, паркани, дороги, лічильники в будинках, справедливі тарифи, лікарні, школи, садочки та все інше».

Віталій Григор′єв також нагадав, що Асоціація лікарів м.Черкаси підписала Меморандум про співробітництво з Черкаською обласною партійною організацією ВО «Батьківщина» щодо покращення надання медичних послуг населенню міста та області.

– Ми не випадково обрали для співпраці цю політичну силу. Це одна з небагатьох партій, яка має свій історичний шлях та добру репутацію. Представники партії «Батьківщина» разом з українським народом виходили на Майдан, відстоювали демократію та незалежність нашої держави. У ВО «Батьківщина» відсутній радикалізм, який зараз  просто  небезпечний. Вони мають чітку програму розвитку міста та країни. Але основний показник це не колір партії чи лозунги, це люди та їх вчинки. Іноді це як вибір хірурга – консультується людина у п’яти різних спеціалістів, а оперується у того, кому довіряє, – зазначає кандидат у депутати.