Рекреаційні пункти – зручний та безпечний відпочинок у лісі

в Новини

Відпочинок у лісі – це романтично, затишно і дуже традиційно для кожного з нас, особливо у теплу пору року. Але він має бути комфортним і максимально безпечним – причому це стосується як відпочивальників, так і власне лісу. Особливої актуальності ця тема набуває під час пожежонебезпечного періоду. Тому лісівники Черкащини досить багато уваги приділяють створенню рекреаційних пунктів.

Їх облаштовують переважно вздовж автомобільних трас. Тоді лісівники дбають ще й про те, аби до зони відпочинку був зручний під’їзд і можливість припаркувати авто. Але такі ж рекреаційні майданчики можуть бути в глибині лісу або поблизу населених пунктів – в місцях, традиційно вибраних місцевими мешканцями для свого відпочинку.

В кожному такому пункті є зручні дерев’яні столи й лави, ошатні альтанки, накриття від дощу. Розмір майданчику може бути меншим – осіб на 10 або більшим – до 40, тож відпочивальники мають змогу обирати – щоб було просторо чи більш затишно. А вже кам’яні мангали додають не тільки затишку, а й романтики. Крім того, їхня наявність (або ж спеціально облаштовані місця для розведення вогню) – це зручно для людей і водночас це безпечно від вогню, який є найбільшим ворогом лісу в зелених насадженнях.

У багатьох рекреаційних пунктах передбачено місця для розбивки наметів. Подбали господарі лісу і про найменших своїх гостей: дитячі майданчики з гойдалками, гірками, драбинками, пісочницями присутні в багатьох цих зонах. Це допомагає повноцінно відпочити і дорослим, і малим.

Без-имени-2А щоб ніхто під час відпочинку не втратив пильності, майданчики прикрашають яскраві і змістовні панно, аншлаги, стенди, які нагадують про правила поведінки в лісі, про безпечне поводження з вогнем та відповідальність за порушення лісового законодавства.

На жаль, наші громадяни частенько грішать тим, що залишають після свого відпочинку сміття. Щоб запобігти засміченню лісових масивів, лісівники облаштовують спеціальні місця для збору сміття. Проте їхніх зусиль буває недостатньо. А засмічення приносить величезну шкоду довкіллю, може отруювати обширні території, ще й слугувати причиною лісових пожеж. Тож лісівники сподіваються на свідомість відпочивальників. Господарі лісу вкотре просять відвідувачів рекреаційних пунктів не смітити, поважати їхню працю, цінувати створене – не пошкоджувати збудованих дерев’яних споруд, не псувати їх написами чи різьбою. Адже на їхнє будівництво, постійну підтримку чистоти й порядку йдуть чималі кошти. Та й кожен приходить відпочивати не останній раз, тож варто подбати, щоб і наступного разу в місці відпочинку було затишно й приємно.

Мальовничі краєвиди Черкащини, багатство її історичного минулого та безліч культурних пам’яток приваблюють туристів з інших регіонів і тішать місцеве населення. Працівники лісової галузі чудово розуміють значимість своєї роботи щодо створення таких рекреаційних пунктів і тому продовжують працювати в цьому напрямку. Це не лише захищає лісові насадження, підтримує навколишнє середовище у задовільному стані, допомагає уникнути лісових пожеж, а й сприяє розвитку туризму на Черкащині, створює додаткову інвестиційну привабливість регіону.

З журналу «Ліси Черкащини», квітень 2015 р.

Черкаське обласне управління 

лісового та мисливського господарства