Рецепти дезінфікуючих засобів, що можна приготувати вдома

Рецепти дезінфікуючих засобів, що можна приготувати вдома
в Новини

Спирт та перекис водню – це основні компоненти антисептика, які нейтралізують більшість збудників хвороб,  у тому числі віруси. У яких пропорціях їх необхідно змішувати та що іще варто додавати розказали фахівці Черкаської медичної академії.

– Спирт та перекис водню необхідно змішати, потім додати воду і гліцерин, який буде захищати шкіру від пересихання. Всі  компоненти ретельно збовтати у темній скляній тарі та залишити на 72 години, – розповідає викладач фармацевтичних дисциплін Черкаської медичної академії Тетяна Молчанова.

За словами фахівців, такий розчин відрізнятиметься від аптечних антисептиків лише вмістом допоміжних компонентів. Основа, а, відповідно, і головні дезінфікуючі властивості, будуть однакові. Ним безпечно обробляти руки. Для обробки робочих поверхонь підійде спирт 70%

Проректор з науково-методичної роботи медичної академії, лікар-інфекціоніст за фахом Олександра Шевченко радить мити руки господарським милом, оскільки воно має лужну реакцію, до якої чутливі усі штами вірусів.

Варто не плутати з антибактеріальним милом, у складі якого є антибіотик. Антибіотик знищує бактерії, тоді як коронавірус належить до іншої групи збудників хвороб, саме вірусів, – акцентує увагу Олександра Шевченко.

РЕЦЕПТ №1 ( за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров’я)

На 100 мл дезінфікуючого розчину:

Спирт етиловий ( 96%) – 83 мл

Перекис водню ( 3%) – 4,5 мл/1ч. ложка

Гліцерин – 1,4 мл/0,5 ч. ложки

Вода кип’ячена – 11 мл/2,5 ч. ложки

РЕЦЕПТ №2

На 100 мл дезінфікуючого розчину:

Спирт етиловий ( 96%) – 83 мл

Перекис водню ( 3%) – 4,5 мл/1 ч. ложка

Гліцерин – 1,4 мл/0,5 ч. ложки

Вода кип’ячена – 11 мл/2,5 ч. ложки

Ефірна олія – 2-3 краплі.

Замість спирту 96% можна застосовувати спирт 70%. У такому випадку не рекомендується додавати воду, щоб не зменшувати антисептичні властивості основного компоненту.

За інформацією пресслужби Черкаської медичної академії