«Резервів Дніпра вже недостатньо для самоочищення та самооновлення», — Людмила Ткаченко

в Новини

Дніпро вже не «на порозі» еко-кризи, він намагається в ній існувати. Цілком очевидно, що останніми роками його резервів вже не достатньо для самоочищення та самооновлення.

dnipro-ekokatastrofa3

dnipro-ekokatastrofa

Антропогенний вплив остаточно руйнує еко-систему основної водної артерії України, воду з якої вживає близько 80 відсотків населення країни.

Прикладів такого втручання, на жаль, забагато.

Черкаські забудовники прибережної території, такі як «Свідівок-Тур», «Річна казка», інші кооперативи, а також «Сєлєна», «Царське село, «Спорт-охота», «Бочка» та багато інших,які незаконно «прихватили» землі Водного фонду продовжують ними користуватися. Більша частина з таких «горе-власників» зливає свої відпрацьовані стоки, нечистоти безпосередньо до Дніпра. Роблять це, на жаль, й власники домоволодінь в Дахнівці, здійснюючи скиди своїх вигребів до дренажної канави.

Що й говорити, більша частина черкаських підприємств (85 відсотків) мають або застарілі очисні, або не мають зовсім, уявіть, яку воду вживають черкасці.. І хто нестиме відповідальність за такий екологічний геноцид.

На «Круглому столі» виступила з пропозицією до Народних депутатів України , які представляють Черкащину  — О. Петренка та В. Голуба готувати зміни до природоохоронних законів таким чином, аби за забруднення Дніпра здійснювалася кримінальна відповідальність. Підтримка не забарилася на себе чекати. Працюємо, наразі, в даному напрямку.

Окрім того, відбуваються зміни клімату планетарного масштабу,  й ми не можемо також ігнорувати ці процеси. Синьо-зелені водорості через підвищену температуру починають розкладатися ще у червні, й більшості людям вже не можна купатися в річках. Їхній розклад є токсичним та може вплинути негативно на здоров’я людини , а саме: на роботу нирок та слизову оболонку шкіри. Людям із слабкою імунною системою взагалі протипоказано купатися в цей період. Відділом екології та природних ресурсів Черкаської ОДА та міською СЕС фактично не ведеться роз’яснювальної роботи, й це звісно велике не доопрацювання, адже переважна більшість людей не знають, на яку небезпеку себе наражають, купаючись у воді, що цвіте.

Переконана, що потрібно виховувати екологічну відповідальність з садочків, прищеплювати її як любов до сім’ї та рідного краю. В іншому разі, не потрібна війна, українці самі себе знищать. На кожному заході, нагадую присутнім, шо: «Ми не успадкували цей світ у спадок, а лише запозичили його у наших дітей та онуків», а раптом хтось прислухається…

З повагою, Людмила Ткаченко, голова еко-асоціації «ЕКО-СВІТ»

Можливо Вас зацікавить

Новини
У Золотоніському районі згоріло 3,5 гектари трави
Новини
Двом переселенцям виділили гроші на купівлю житла в Черкасах
Новини
На Умащині під час руху загорівся комбайн (ВІДЕО)