Результати конкурсу на громадські перевезення знову обговорять цього тижня

в Новини

Наприкінці минулого місяця в Черкасах відбувся конкурс із перевезення пасажирів на 15 маршрутах міста. На п’яти з них його так і не провели. Це сталося через відсутність претендентів на перевезення та відсторонення від участі в конкурсі тих підприємців, які подали на розгляд комісії недостовірні дані. Учора ж виконком міської ради обговорив питання про введення в дію рішення конкурсного комітету щодо визначення переможців цього конкурсу. Утім, поки вирішили відтермінувати його через скарги одного з усунених претендентів.

Як розповів головний спеціаліст управління транспорту Віталій Москаленко, через відсутність претендентів на перевезення конкурс не відбувся на маршрутах №3 (Річковий вокзал – ПАТ «Азот»), №16 (вул. Луначарського – ВАТ «Хімволокно»). А через недопущення претендентів до конкурсу на маршрутах №23 (вул. Пацаєва – Соснівка) та на маршрутах №12 (вул. Вербовецького – Військкомат) і №31 (ВАТ «Хімволокно» – санаторій «Україна»).

Від участі в конкурсі відсторонили двох перевізників – ДП «Чарз-Авто» та ПП «Медіт-Сервіс» (при цьому, конкурс на маршрут, на який він претендував, відбувся). Останній тепер оскаржує рішення конкурсного комітету.

Його, як претендента на два маршрути, не допустили до участі через надання недостовірної інформації. За словами Віталія Москаленка, зазначена в анкеті кількість працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів, не відповідала дійсності. Один із них не перебував у штаті підприємства рік, як того вимагає законодавство.

– Згідно з чинними нормами, на підприємстві має бути три відповідальних за випуск автотранспорту на лінію працівники, які пропрацювали в штаті підприємства рік, – розповів Віталій Сергійович. – Перевізник подав документи, серед яких і накази про прийняття на роботу. Із них – один працівник прийнятий на роботу з 2010 року, другий – 2012, а третій – 8 серпня 2014 року. Тобто останній не пропрацював року.

Натомість сам претендент на обслуговування одного з міських маршрутів вважає такі доводи «притягнутими за вуха». На його думку, з конкурсу його зняли незаконно й через упередженість.

Юрист Марина Руденко, яка представляє інтереси підприємства, зазначає, що про недопущення до конкурсу претендента мали повідомити за два дні до його проведення.

– Усі доводи в нашій скарзі були спотворені й викладені зовсім іншим чином, – зауважила вона. – ПП «Медіт-Сервіс» – це підприємство, яке вже впродовж 17-ти років займається пасажирськими перевезеннями у Черкасах. У його штаті працює 78 осіб. Але на цьому конкурсі його просто незаконно усунули. Адже 7-го серпня людина, яка працювала механіком, звільняється, а 8-го – приймається на роботу інша. Тобто розриву в штатному розкладі немає, – заявила вона.

У такому випадку, інформують в управлінні транспорту, до пакету документів треба було подати ще й наказ про звільнення попереднього працівника (про який йдеться у скарзі, однак і до неї його не додали).

Окрім цього, підприємець звинувачує секретаря конкурсної комісії в тому, що він під час проведення конкурсу голосував за зняття претендента з конкурсу. Хоча право голосу на це в нього відсутнє. Утім, як свідчить відеозапис онлайн-трансляції з аудиторії, де проводився конкурс, ці звинувачення не відповідають дійсності.

Зрештою після тривалих суперечок виконком міської ради вирішив поки не затверджувати рішення конкурсного комітету щодо визначення переможця конкурсу з перевезення пасажирів. До нього повернуться на наступному засіданні. А поки ж – профільне управління вивчає скаргу учасника й готує повну інформацію для членів виконкому по всіх позиціях цієї скарги.

 

Сайт Черкаської міської ради