
Табурець розповів про деталі ворожого обстрілу в Умані (ФОТО)

У Смілі відкрився ще один “Клас безпеки”

ЗСУ за добу знищили 1010 кацапів

Нерестова заборона на Кременчуцькому водосховищі закінчилася

Спецпризначенці СБУ запрошують на службу (ВІДЕО)

Від сьогодні до обміну старих ламп можуть долучитися освітні та медичні заклади

У Черкасах просять перейменувати вулицю на честь загиблого у Бахмуті журналіста (ПЕТИЦІЯ)

У Черкасах правоохоронці на кладовищі виявили схрон з боєприпасами

Учора черкаські рятувальники ліквідували чотири пожежі (ВІДЕО)

На Черкащині засуджено неповнолітнього, який зламав щелепу знайомому

Канівчанину, який систематично вчиняв домашнє насильство, загрожує до двох років позбавлення волі

На Черкащині група кіберзлочинців привласнила понад два мільйони гривень

Плануємо передати до кінця місяця ще 15 броньованих автомобілів ЗСУ, – Бондаренко (ВІДЕО)

“Ми можемо взяти на перетримку лише маленьких тварин”, – Євгеній Ван
- Новини
- Табурець розповів про деталі ворожого обстрілу в Умані (ФОТО)
“Робота даватиме результати, якщо говорити про цю проблему”, – Наталія Несват про протидію торгівлі людьми

Активна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення різних категорій, сталий соціальний та економічний розвиток регіону, співпраця з громадськими організаціями, дія відповідних обласних програм можуть ефективно протидіяти торгівлі людьми. Такі складові успішної боротьби з цим явищем назвали учасники круглого столу, який відбувся в ОДА під головування першого заступника очільника області Віталія Коваля та за участі експерта Віденського офісу Міжнародної організації з міграції Аннет Дженсен.
Треба говорити про проблему, аби перемогти її, переконана голова правління БО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталія Несват. З цією метою в області, до Всеукраїнського дня боротьби з торгівлею людей, 29-30 липня відбулися повномасштабні інформаційні заходи.
– Інформаційно-освітня робота даватиме результати, якщо говорити про цю проблему та спільно протидіяти їй, – говорить Наталія Несват. – Разом ми зможемо змінити ситуацію, покращити механізм взаємодії, налагодити її на більш якісному рівні, щоб це дійсно працювало для людей.
В області триває спільна робота центрів зайнятості та відповідних структурних підрозділів ОДА та РДА у цьому напрямку. Приміром, у центрах зайнятості проводять тематичні семінари. На них вже встигли побувати до 10 тисяч осіб. У навчальних закладах, зокрема в тих, де молодь здобуває професійно-технічну освіту, розповідають про ризики роботи за кордоном самі учні.
– Студенти більше дослухаються до своїх однолітків, – розповідає заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валентина Ткаченко. – Тож ми вирішили залучити до цієї роботи активну молодь. Для цього відібрали близько 50 таких лекторів у 6 навчальних закладах Черкас. У подальшому плануємо доєднати до такої освітньої роботи й інші навчальні заклади області.
Попередити та запобігти торгівлі людьми має на меті відповідна обласна програма. Над нею працювали спеціалісти облдержадміністрації спільно з фахівцями БО ЛЖВ «Від серця до серця».
– Працюючи над змінами та доповненнями до програми, намагалися врахувати кращі напрацювання, які є в Україні, та рекомендації Міжнародних фондів й організацій, – зауважує Віталій Коваль. – Її винесемо на розгляд депкорпусу вже на найближчій сесії. Одним зі шляхів подолання проблеми торгівлі людьми є профілактична робота і це прописано в програмі. Оскільки саме молоді люди досить позитивно реагують на яскраві оголошення, які пропонують роботу за кордоном з великою заробітною платою, чудовими умовами, легким оформленням візи. При цьому більшість не задумується над середньою заробітною платою у тій країні, куди їм пропонують вирушити на заробітки.
Ще однією вразливою категорією, вважає Віталій Володимирович, є внутрішньо переміщені особи. Нині їх в області обліковується близько 16 тисяч.
– Зважаючи на об’єктивні події упродовж останніх трьох років в Україні маємо нову соціальну категорію – внутрішні переселенці, – зауважує перший заступник голови ОДА. – Зрозуміло, що економічно та фінансово переселенці дуже вразливі. Звичайно, ми намагаємося їм створити максимально комфортні умови перебування на Черкащині. Держава в межах бюджету допомагає їм, але очевидно, що люди хочуть мати достойну зарплату. Тому вони досить легко реагують на привабливі оголошення. Через соціальні органи інформуємо їх про небезпеку трудового рабства. У контексті протидії торгівлі людьми, це великий пласт роботи.
Посадовець визнає, що для ефективної боротьби з цією проблемою варто запобігати причинам, аби в подальшому не боротися з негативними наслідками.
Сайт Черкаської ОДА
