“Робота даватиме результати, якщо говорити про цю проблему”, – Наталія Несват про протидію торгівлі людьми

“Робота даватиме результати, якщо говорити про цю проблему”, – Наталія Несват про протидію торгівлі людьми
в Новини

Активна інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення різних категорій, сталий соціальний та економічний розвиток регіону, співпраця з громадськими організаціями, дія відповідних обласних програм можуть ефективно протидіяти торгівлі людьми. Такі складові успішної боротьби з цим явищем назвали учасники круглого столу, який відбувся в ОДА під головування першого заступника очільника області Віталія Коваля та за участі експерта Віденського офісу Міжнародної організації з міграції Аннет Дженсен.

Треба говорити про проблему, аби перемогти її, переконана голова правління БО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталія Несват. З цією метою в області, до Всеукраїнського дня боротьби з торгівлею людей, 29-30 липня відбулися повномасштабні інформаційні заходи.

– Інформаційно-освітня робота даватиме результати, якщо говорити про цю проблему та спільно протидіяти їй, – говорить Наталія Несват. – Разом ми зможемо змінити ситуацію, покращити механізм взаємодії, налагодити її на більш якісному рівні, щоб це дійсно працювало для людей.

В області триває спільна робота центрів зайнятості та відповідних структурних підрозділів ОДА та РДА у цьому напрямку. Приміром, у центрах зайнятості проводять тематичні семінари. На них вже встигли побувати до 10 тисяч осіб. У навчальних закладах, зокрема в тих, де молодь здобуває професійно-технічну освіту, розповідають про ризики роботи за кордоном самі учні.

– Студенти більше дослухаються до своїх однолітків, – розповідає заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Валентина Ткаченко. – Тож ми вирішили залучити до цієї роботи активну молодь. Для цього відібрали близько 50 таких лекторів у 6 навчальних закладах Черкас. У подальшому плануємо доєднати до такої освітньої роботи й інші навчальні заклади області.

Попередити та запобігти торгівлі людьми має на меті відповідна обласна програма. Над нею працювали спеціалісти облдержадміністрації спільно з фахівцями БО ЛЖВ «Від серця до серця».

– Працюючи над змінами та доповненнями до програми, намагалися врахувати кращі напрацювання, які є в Україні, та рекомендації Міжнародних фондів й організацій, – зауважує Віталій Коваль. – Її винесемо на розгляд депкорпусу вже на найближчій сесії. Одним зі шляхів подолання проблеми торгівлі людьми є профілактична робота і це прописано в програмі. Оскільки саме молоді люди досить позитивно реагують на яскраві оголошення, які пропонують роботу за кордоном з великою заробітною платою, чудовими умовами, легким оформленням візи. При цьому більшість не задумується над середньою заробітною платою у тій країні, куди їм пропонують вирушити на заробітки.

Ще однією вразливою категорією, вважає Віталій Володимирович, є внутрішньо переміщені особи. Нині їх в області обліковується близько 16 тисяч.

– Зважаючи на об’єктивні події упродовж останніх трьох років в Україні маємо нову соціальну категорію – внутрішні переселенці, – зауважує перший заступник голови ОДА. – Зрозуміло, що економічно та фінансово переселенці дуже вразливі. Звичайно, ми намагаємося їм створити максимально комфортні умови перебування на Черкащині. Держава в межах бюджету допомагає їм, але очевидно, що люди хочуть мати достойну зарплату. Тому вони досить легко реагують на привабливі оголошення. Через соціальні органи інформуємо їх про небезпеку трудового рабства. У контексті протидії торгівлі людьми, це великий пласт роботи.

Посадовець визнає, що для ефективної боротьби з цією проблемою варто запобігати причинам, аби в подальшому не боротися з негативними наслідками.

Сайт Черкаської ОДА