Робота на перспективу: у Смілянському лісгоспі запрацювала виставка-продаж саджанців декоративних рослин

Робота на перспективу: у Смілянському лісгоспі запрацювала виставка-продаж саджанців декоративних рослин
в Новини, Суспільство

Вибрати на власний смак декоративну рослину, у горщику або без, тепер можна у Смілянському лісгоспі. Днями там запрацювала виставка-продаж декоративних саджанців. На вибір покупців представлено понад 50 видів різноманітних рослин. Це і декілька різновидів ялин та ялівців, туї різних форм, а також безліч листяних видів.

jalynky

DSC03182

Традиційно, краще розкуповуються вічнозелені рослини, відзначає головний лісівник Черкащини Олександр Дзюбенко, проте лісгоспи області вирощують понад 100 видів декоративного посадматеріалу, що задовльнять будь-який вимогливий смак.

– Це і додатковий прибуток для лісової галузі Черкащини і зайнятість населення, – наголосив керівник Черкаського обласного управління лісового і мисливського господарства Олександр Дзюбенко. – У цьому році працівниками обласного лісового управління було вирощено понад 140 тисяч деревних і чагарникових декоративних порід. Вирощуванням декоративного посадкового матеріалу займаються у кожному лісгоспі Черкаської області.

Розмноження усіх саджанців відбувається із посадкового матеріалу, вирощеного в лісгоспах Черкаської області, наголосив лісничий Смілянського лісництва Олексій Островський. Купити саджанець можна як в горщику, так і безпосередньо з розсадника.

DSC03162

DSC03176

Подивитися на різноманіття посадкового матеріалу завітав і перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. Заодно він придбав три ялинки в горщиках, які найближчим часом мають передати до Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей.

jalynky 2

– Тут ми побачили, як можна в комплексі підходити до вирішення питань і працювати на перспективу в лісовій галузі. На базі лісового господарства створений виставковий павільйон, де кожен бажаючий зможе обрати на присадибну ділянку чи на дачу саджанець. Окрім цього, відразу на місці можна отримати консультацію по догляду за рослиною, як захистити її від шкідників і рекомендації, коли її краще висаджувати в грунт. Дуже вдало все зроблено з логістичної точки зору, павільйон розташований при трасі, легко під’їхати і вибрати рослину, – відзначив Віталій Володимирович.

Це гарний приклад популяризації зелених насаджень, вважає Віталій Коваль. Окрім того, він нагадав, що при лісгоспах Черкащини діють шкільні лісництва, в яких серед молоді поширюють знання про ліси та їх важливість для кожної людини.

– Загалом на базі державних лісогосподарських підприємств активно функціонують 12 шкільних лісництв, у яких школярі здобувають знання, уміння і навички у галузі лісівництва. Профорієнтаційна робота з учнівською молоддю зацікавлює їх у збереженні лісових насаджень, природи, і, що не менш важливо, – вибору майбутньої професії, – наголосив перший заступник голови ОДА.

DSC03184