«Розпорядження міського голови забороняє збирати кошти на ремонти шкіл», — Марина Гаркава (ВІДЕО)

в Відео Новини Освіта і наука

Сьогодні в школах України розпочався новий навчальний рік, перший дзвінок сьогодні пролунав і у 35 школах міста Черкаси. Заступниця міського голови Марина Гаркава в студії «Вичерпно» розповіла, чи готові школи Черкас до старту навчального процесу, скільки загальноосвітніх закладів ще потребують капітального ремонту та скільки коштів виділяє міська рада на одного школяра. 

Попри те, що місцеве самоврядування щороку покращує забезпечення шкіл, проте досі багато закладів освіти Черкас потребують ремонтів не тільки ззовні, але й всередині, забезпечення новими шкільними меблями, технікою, інноваційними засобами тощо.

«Директори шкіл констатують, що за останні 5 років технічно-матеріальна база покращилась. У нас 35 шкіл і побудовані вони досить давно, тому там є дуже багато роботи. 90% харчоблоків шкіл потребує оновлення. Окрім цього, багато прилеглих територій ще потребують асфальтування та огородження», — зазначила Марина Гаркава.

Також у багатьох загальноосвітніх закладах міста існує проблема зі шкільними вбиральнями. Деякі батьки учнів скаржаться на стан приміщень, відсутність перегородок між унітазами, що створює психологічний дискомфорт тощо. Під час оновлення туалетів, для шкіл закуповують не звичайні унітази, а чаші Генуя.

За словами Гаркавої, порушень в тому, що в школах встановлюють підлогові чаші, немає. За санітарними нормами в початкових класах рекомендують встановлювати саме такий вид унітазів:

«Ми консультувалися із санітарними лікарями, які теж на цьому наполягають. Це вважають більш гігієнічним, особливо для дівчаток. Я розумію, що дітям із певними особливостями незручно користуватися такими чашами, але для них тобі потрібен окремий простір — інклюзивна кімната».

Час від часу в черкаських школах ще виникають конфліктні ситуації щодо збору коштів на ремонти класів, закупівлю підручних засобів тощо. Міська рада неодноразово намагалася вирішити цю ситуацію шляхом виділення коштів, проте досі такі інциденти виникають.

«По-перше, є розпорядження міського голови, яке забороняє збирати кошти на поточні ремонти чи утримання шкіл. По-друге, батьківські комітети можуть збирати гроші в добровільному порядку на свої потреби, наприклад, екскурсію. Сьогодні на одного школяра виділяють 320 гривень із міського бюджету. Цього вистачає для повного забезпечення», — сказала Марина Гаркава.

Детальніше про це та багато іншого дивіться в нашому ефірі: 

Можливо Вас зацікавить

Відео
Смертність від штаму «Дельта» на Черкащині збільшилася, — Людмила Кравченко в студії «Вичерпно»
Відео
«Дехто з батьків став на захист»: депутат міськради про ситуацію з насиллям в дитсадку (ВІДЕО)
Відео
«Бюджету розвитку може й не бути», — секретар ЧМР Юрій Тренкін у студії «Вичерпно» (ВІДЕО)