“Рука допомоги”: безробітні черкасці можуть започаткувати власну справу

“Рука допомоги”: безробітні черкасці можуть започаткувати власну справу
в Новини

Безробітнім черкасцям із малозабезпечених сімей, які бажають започаткувати чи розвинути власну справу, пропонують скористатися підтримкою державної програми «Рука допомоги».

Про це повідомили в пресслужбі ЧМР.

Мінсоцполітики перезапускає програму «Рука допомоги», аби допомогти малозабезпеченим особам у відкритті чи розвитку власної справи. На її реалізацію держава виділила 9,6 мільйона гривень.

У чому суть програми?

Програма дає можливість безробітнім працездатним особам з-поміж членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу. Фінансова допомога дається на придбання обладнання та матеріалів, необхідних для розвитку власної справи

На яких умовах дається кредит?

Людина може отримати безвідсотковий кредит від держави строком на 3 роки для започаткування власної справи Умови повернення допомоги:

  • або після закінчення трирічного строку з дати її отримання, однією сумою (протягом 30 календарних днів)
  • або достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.

Фінансова допомога не повертається, якщо підприємцем:

  • сплачено податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
  • у перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.

Як скористатися цією можливістю?

Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості.

Там подати до створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї:

– заяву про надання фінансової допомоги
– бізнес-план
– довідку про несудимість.

Як поінформувала в.о.директора черкаської філії обласного центру зайнятості Оксана Щербак, нині створено комісію з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпечених сімей.

До складу Комісії включені представники центру зайнятості, органів соціального захисту населення, місцевого самоврядування, територіальних органів ДПС, організацій (об’єднань) роботодавців і профспілок.

Комісія розглядає документи й після засідання надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення позитивне, людина має створити юридичну особу чи зареєструватися як фізична особа-підприємець упродовж 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.