СБУ виявила черкащанина, який поширював дані про місця дислокації ЗСУ

СБУ виявила черкащанина, який поширював дані про місця дислокації ЗСУ
в Новини

Служба безпеки України встановила місцевого жителя Черкащини, який поширював у мережі інформацію про розташування військових об’єктів та місць дислокації сили і техніки ЗСУ.

Про це повідомили в пресслужбі СБУ в Черкаській області.

За інформацією слідства, житель регіону після початку повномасштабного вторгнення пересилав через телеграм-канали фото з геоданими, які дають можливість ідентифікувати військовий об’єкт. Крім того, поширював інформацію про дислокацію, систему охорони, а також розташування місць зберігання боєприпасів.

Встановлено, що фігурант розповсюджував відомості, які не розміщували у відкритому доступі ні Генеральний штаб ЗСУ, ні Міністерство оборони України, ні інші уповноважені державні органи.

Поширену закриту інформацію про об’єкт Сил оборони на Черкащині, ймовірно, ворог використав під час нанесення прицільних ракетних ударів.

Крім того, у повідомленнях він вказував, що шукає шляхи “переходу” на бік загарбників для того, щоб воювати проти України.

Наразі слідчі СБУ повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 114-2 (поширення інформації про переміщення, рух або розташування Збройних Сил України чи інших утворених відповідно до законів України військових формувань, за можливості їх ідентифікації на місцевості) Кримінального кодексу України.