“Середній і малий бізнес виживати не зможе”, – Азер Мірзоєв про відкриття ринку землі (ВІДЕО)

“Середній і малий бізнес виживати не зможе”, – Азер Мірзоєв про відкриття ринку землі (ВІДЕО)
в Економіка, Новини, Суспільство

31 березня 2020 року ВРУ підтримала законопроєкт про відкриття ринку землі. Яких змін слід очікувати після його прийняття аграрія, у студії “ВиЧЕрпно” розповів підприємець, ексочільник управління земельних ресурсів у Черкаській області Азер Мірзоєв. 

Згідно з документом, запуск ринку землі в Україні відбудеться 1 липня 2021 року. Опісля цього землю зможуть придбати лише громадяни України і то з обмеженням: 100 га в одні руки. З 1 січня 2024 року купувати землю дозволять українським юридичним особам в концентрації не більше 10 тис. га. Закон передбачає тільки продаж земель сільськогосподарського призначення. Крім того, у перші два роки діятиме заборона на продаж державної землі.

До слова, за результатами опитування, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг», лише 19% респондентів підтримують запровадження продажу землі. 73% – проти цієї ініціативи, 8% – не визначилися.

На думку пана Мірзоєва, відкривати ринок землі в тих умовах, у яких наразі перебуває Україна – небезпечно.

– Звісно, власник землі може продати свій пай і отримати за нього нехай сто тисяч гривень. Однак навряд на ці гроші він зможе жити довго і щасливо. А що буде далі в селах? А що буде з тими аграріями, які не зможуть витримати таке навантаження. Нещодавно з’явилася інформація, що на засіданні фракції «Слуга народу» оголосили про законопроєкт № 3131, у якому передбачено, що все податкове навантаження на один гектар землі буде складати 1400 гривень за умови, що зараз це приблизно 140 гривень. Хто це все просуває? Здебільшого корпорації, які мають вплив і отримують дотації. Вони ці кошти компенсують. А що буде із фермерами, які “кінці з кінцями зводять”? Тому я кажу, що йде внутрішнє придушення, а не тільки конкуренція з європейським товаровиробником. Ми розуміємо, що середній і малий бізнес виживати не зможе, – прокоментував Азер Мірзоєв.

Детальніше дивіться у відео: