Сергій Поліщук “хотів почути всіх”, а громадськість хотіла послухати про знищені дерева

Сергій Поліщук “хотів почути всіх”, а громадськість хотіла послухати про знищені дерева
в Новини, Суспільство

В.о. начальника Державної екологічної інстпекції у Черкаській області Сергій Поліщук провів прес-конференцію у приміщенні Черкаської ОДА та розповів про проведену роботу щодо здійснення нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. Що не менш важливо, закликав всіх гуртом шукати вирішення екологічних проблем та не тільки.

Окреслив головні екологічні проблеми Черкщини, серед яких забруднення атмосферного середовища, води, стихійні сміттєзвалища, розміщення  твердих побутових відходів, браконьєрство, незаконна вирубка лісових насаджень, неправильне поводження людей з побутовими відходами.

_DSC0240

“Ми хочемо, щоб нас почули і хочемо почути вас”, – наголосив в.о. начальника.

Та громадські активісти хотіли почути відповіді на конкретні запитання в сфері порушення екологічного законодавства. Зокрема В’ячеслав Керей нагадав, що на День Перемоги (9-10 травня) на площі 1,2 га було знищено близько 100 дерев. Але ж ніяких належних штрафних санкцій в адресу винуватців не застосували.

_DSC0248

“Мабуть, штрафних санкцій за таке правопорушення було б більше, ніж за всю вашу роботу за рік. Три дні активісти мікрорайону “Митниця” добивались до вашої установи. Врешті-решт таки домоглися того, що приїхали представники Держекоінспекції, особисто був присутній Клименко (екс-керівник Держекоінспекції у Черкаській області – ред.), приїхали представники міліції, але жодної реакції так і не було. Більш того протягом місяця надійшла відповідь, що інспекція ніяких дій прийняти не може через мораторій. Ви кажете, шо багато чого зроблено, але мабуть тільки на папері.  А на ділі, я гадаю, що проблема вашої інспекції – це покриття корупції в середині вашої установи та покриття злочинів. Ви до сьогодні ухиляєтесь від відповіді, що ж це було і хто нестиме покарання за те, що у нашій рекреаційній зоні зрізано близько 100 дерев, крім того знищено будівлю Черкаського пожежного депо”, – обурився представник регіонального Антикорупційного бюро та КСН “Митниця” В’ячеслав Керей.

Сергій Поліщук прокоментував це так:

“В Держекоінспекції саме зараз проводиться службове розслідування. Тому я прошу вас прийти до мене на 10 годину і ми разом переглянемо матеріали. Дійсно, там були розраховані збитки, але незначні. Я приймаю вашу критику та все, що від мене залежить, виконаю, щоб поставити крапку в даній справі. Адже, правда вона одна”.

Також пролунало цікаве питання від представника міжфракційного об’єднання Верховної Ради «Депутатський контроль» у Черкаській області Юрія Землякова, щодо того, чи може Держекоінспекція виконувати ті функції, які на неї покладено, оскільки, деякий персонал не зовсім чесний “на руку”, простіше кажучи, корумпований.

Поліщук розповів, що зараз проводиться профілактична робота з особовим складом. А якщо будуть виявлені факти хабарництва, то такі люди працювати не будуть.

“Або працювати порядно, або шукати іншу роботу”, – акцентував в.о.начальника Державної екологічної інстпекції.

Нагадаємо, відповідно до наказів Державної екологічної інспекції України від 28.08.2015 №74 та від 01.09.2015 №246-О, Клименко Микола Григорович тимчасово, на час проведення службового розслідування, відсторонений від виконання обов»язків начальника Державної екологічної інспекції у Черкаській області. Розслідування ініціювали громадські організації Черкас, у яких виникло багато питань щодо відповідності Клименка займаній посаді.