Ше.Fest запалює серця українців у Моринцях

Ше.Fest запалює серця українців у Моринцях
в Культура, Новини

Сьогодні на малій Батьківщині Великого Кобзаря уже втретє стартував фестиваль Ше.Fest.

Тут, на землі Тараса Шевченка, провідні музичні гурти, науковці, художники, літератори та майстри прагнуть зробити так, щоб кожен міг відкрити його для себе по-новому.

Цьогорічний фестиваль проходить під гаслом «Твоя незалежність» та приурочений до 25-річчя з дня Незалежності України. Про концепцію сьогоднішнього заходу розповіла його організаторка Юлія Капшученко-Шумейко:

«Наша мета – показати Шевченка очима сучасників. Саме звільнення від стереотипів про Генія української нації ми пропонуємо учасникам нашого фестивалю», – зазначає Юлія.

DSC07021

Цьогоріч організатори вирішили зробити сюрприз для своїх активних гостей, котрі завжди поруч із ними, подарувавши сувенірні  статуетки.

Про важливість сьогоднішнього заходу розповів і заступник голови ОДА Віталій Коваль, наголосивши на актуальності поезії Кобзаря в наш час.

DSC07013

Упродовж двох днів на території фесту діятимуть просвітницька галявина, велика музична, а також театральна сцени, дитячий майданчик та майстер-класи, тому нікому не доведеться сумувати і кожен зможе знайти заняття до вподоби.

На художній галявині, наприклад, у всіх бажаючих є можливість спільними зусиллями створити полотно «Шевчеко-Преслі» Арсенія Єрмоленка.

DSC07104

Молодий художник говорить, що мета такого полотна – відкрити Тараса по-новому, так би мовити, осучаснити.

«Ми всі знаємо Шевченка як письменника та як художника, але мало кому відомо, що він був ще й музикантом. Така наша робота має на меті показати людям нового Кобзаря, при чому залучити їх до спільної роботи», – говорить він.

Готову картину передадуть до музею.

Для тих, хто любить роздивлятися різні цікавинки, на фестивалі діють різноманітні виставки. А малеча на окремій дитячій галявині може не лише розважатися на гойдалках, а й поплести чудернацьких тваринок із трави. Крім того, для всіх бажаючих діє мйстер-клас плетіння ляльок-мотанок.

DSC07070

DSC07074

DSC07064

Завтра ж усі охочі зможуть піти на майстер-класи олійними фарбами, з петриківського розпису, а також увесь день діти зможуть створювати власні малюнки для бійців російсько-української війни.

Надзвичайно цікавою є просвітницька галявина, адже сюди з’їжджаються гості та презентують свої художні, музичні й театральні твори. Зокрема, сьогодні тут уже побувала театральна студія «На ГОРІ» на чолі з Ярославом Литвином, учасники якої презентували театральний перфоменс.

DSC06992

Прекрасним співом зачаровували гостей фестивалю музичне тріо «Сестри Мамалиги», також своїм виступом порадував музикант і композитор, автор легендарної пісні «Меч Арея» Живосил Лютий.

– Мені дуже приємно, що ця пісня зачепила багатьох людей, особливо наших захисників. Не раз чув, що хлопці співають бодай один куплет, коли йдуть у бій, – розповів він.

DSC07029

Ще одним гостем просвітницької галявини став відомий письменник Василь Шкляр. Автор бестселера «Чорний Ворон» уже не вперше  приїздить на фестиваль і вкотре дарує своїм прихильникам море задоволення.

Під час розмови із своїми читачами письменник розповів, що за мотивами «Залишенця» таки буде відзнятий фільм: про це після тривалих перемовин уже є домовленість. Але інформацію про те, хто і де буде знімати, не розголошує, тримаючи інтригу.

DSC07055

Також усі бажаючі можуть відвідати виставку прапорів, яка є Всеукраїнською акцією. Тут зібрано близько 170 стягів, як із великих, так і з маленьких містечок України. Хоча акція і є всеукраїнською, вона вже давно вийшла за її межі, – розповіла її ідейний натхненник Катерина.

«Ми вже маємо прапор української діаспори із Німеччини, а наразі ще один підписують українці у США. Сьогодні у всіх гостей є можливість підписати синьо-жовтий тут, на Моринській землі, і я сподіваюся, що найближчим часом кількість прапорів сягне 200», – зазначила жінка.

DSC07130

Крім того, на гостей фестивалю чекають цікаві гутірки, виступи бандуристів, поетичні батли та казки від Сашка Лірника.

Фестиваль лише нещодавно розпочався, і попри похмуру погоду настрій у його відвідувачів залишається піднесеним.

Марина, яка приїхали із своїми друзями із Черкас, стверджує, що коли разом товариші і коли є бажання відпочити й повеселитися, то ніяка похмура погода не стане на заваді.

«Ми приїхали на фестиваль ще вчора і змушені були розкладати свою палатку під дощем, але це тільки пришвидшило нашу роботу. Погода ніяким чином не впливає на настрій, особливо коли поруч друзі і така чудово атмосфера», – наголошує дівчина.

DSC07151

Такої самої думки дотримується і Андрій:

«Крута музика, круті гості та крута атмосфера. Що ще потрібно для того, щоб бути задоволеним? Навіть вітряна погода не стає на заваді гарному настрою», – додає хлопець.

Фестиваль триватиме ще й завтра, тож у вас ще є  можливість приїхати на землю Кобзаря та відкрити для себе Генія по-іншому. Сьогодні виступлять, зокрема, Тартак, Веремій та багато інших музичних колективів, а завтра сцену Шефесту разом ще з кількома гуртами збираються “запалити” Антитіла та Тінь сонця.

Крім цього, вночі 14 серпня глядачів дивуватиме театр вогню «Радослав» із виставою вогняного шоу «Тарасова ніч».

Тож запасайтеся теплими речами та поспішайте до Моринців, а головне пам’ятайте,  що хороший настрій і приємні люди поруч переможуть будь-яку похмуру погоду.

До слова, Шефест – захід безалкогольний. “Тут п’яніють без вина”, – постійно наголошують організатори. При цьому зауважують, що захмелілих відвідувачів зі спиртним будуть виводити за територію фестивалю.

Крім просвітницької, фестиваль продовжує розвивати ще й благодійну лінію, зокрема, мова йде про допомогу бійцям АТО Так, ще після першого фестивалю вдалося придбати тепловізор для земляків Тараса Шевченка, які брали участь у бойових діях. Також збирали гроші на військовий одяг та подарунки солдатам.

Автор Владислава Самелюк