“Шева форева”: у Черкасах відзначили річницю з дня народження Кобзаря (ВІДЕО)

Фото: "Суспільне Черкаси"

Фото: “Суспільне Черкаси”

в Новини

Марафон віршочитців, виставка “Ше в Че” та візит Кобзаря. Так, в обласному центрі відзначали 206-ту річницю з Дня народження Кобзаря. Захід мав назву “Шева Форева”, йдеться у сюжеті “Суспільне Черкаси”.

У Будинку культури імені Кулика організували виставку банерів “Ше в Че”. На них зобразили, як Шевченко одружується в Черкаському РАЦСі, зустрічає жінку біля міського пологового будинку та штурмує облдержадміністрацію під час Революції Гідності.

– Дуже сподобалися всі плакати. Особливо той, де зображено події революції та банер про народження дитини, де Шевченко стоїть біля пологового. Я вважаю, що це душевно та емоційно. Дуже цікаво було побачити Тараса Григоровича в нашому місті, – говорить черкасець Нікіта Прогунов.

Учасникам заходу запропонували самостійно побути поетами й написати по рядку для вірша “Ше в Че”. Черкащанка Анна Арінархова до твору додала речення “Кохайтеся, чорноброві”.

– Чому саме ці слова? Цього року фестиваль “Ше.Fest” у Моринцях буде відбуватися вже вшосте. Кожного року фестиваль відбувається під девізом певної цитати. Цього року “Кохайтеся, чорноброві”, тому що він буде присвячений любові, – пояснює Анна.

Також у будинку культури імені Кулика тривав і марафон віршочитців. Уривок із поеми Шевченка “Тополя” декламувала 12-річна школярка Катерина Півень:

– У творі розповідається про дівчину, яка полюбила козака. Але він пішов на війну та й загинув. Мені дуже подобається творчість Шевченка, адже він пише такі душевні твори, які можуть розчулити кожне серце.

Під час заходу до залу завітав Тарас Шевченко. Перевтілитися в Тараса Григоровича на прохання організаторів заходу погодився черкаський поет Олексій Юрін. Каже, що у такий спосіб хотіли показати образ Кобзаря 21 століття:

– Він тримає хвилю, він описує сучасні події, вони йому болять. Сучасний в усьому: у стилі, у поведінці. Хотілося б бачити його не таким-от іконізованим символом, а звичайною людиною, поетом.

Детальніше дивіться у сюжеті: