Ще один Віталій Войцехівський балотуватиметься по 197-му округу

Ще один Віталій Войцехівський балотуватиметься по 197-му округу
в Новини

Сьогодні Центральна виборча комісія зареєструвала ще одного Віталія Олександровича Войцехівського кандидатом в одномандатному виборчому окрузі № 197 на проміжних виборах, який балотується шляхом самовисування. Посвідчення кандидата також отримав самовисуванець Владислав Голуб.

Про це повідомляє ГМ ОПОРА.

Читайте також: Віталій Войцехівський прокоментував зміну центру 197 округу (ВІДЕО)

На засіданні 24 вересня Центральна виборча комісія зареєструвала кандидатами в одномандатному виборчому окрузі № 197 на проміжних виборах 31 жовтня двох самовисуванців – Владислава Голуба та Віталія Войцехівського. Станом на сьогодні вже зареєструвано 18 претендентів на депутатський мандат в окрузі.

Відповідно до відомостей, поданих до ЦВК, Віталій Олександрович Войцехівський змінив своє ім’я та прізвище 14 вересня (до зміни – Віктор Олександрович Шевченко). Документи на реєстрацію до комісії були подані 20 вересня, тобто ім’я та прізвище було змінене за 6 днів до подачі. Кандидат у своїй автобіографічній відомості зазначив місце роботи і посаду – громадська спілка «ЗолотИніська міська рада». Однак в Державному реєстрі фізичних та юридичних осіб цієї громадської спілки, як такої, що має право укладати трудові договори, немає. 

Також член ЦВК Сергій Постівой наголосив на певній невідповідності у відомостях в декларації із автобіографією щодо офіційного працевлаштування кандидата в 2020 році. Водночас, згідно із відомостями Державного реєстру юридичних осіб станом на даний час Віктор Шевченко, який змінив своє ім’я та прізвище на Віталій Войцехівський, є суб’єктом підприємницької діяльності.

23 вересня кандидат, з яким намагалися сконстатувати представники ЦВК, повідомив, що всі зазначені невідповідності він уточнить. Проте, станом на 16:00 24 вересня підтверджуючих документів до ЦВК надано не було.

Нагадаємо, 10 вересня ЦВК зареєструвала кандидатом міського голову Золотоноші Віталія Войцехівського, висуванця партії «Слуга народу».

Питання реєстрації Віталія Войцехівського як кандидата-самависуванця викликало дискусію у членів ЦВК. Члени комісії наголосили на тому, що юридичних підстав для відмови в реєстрації немає. Однак наголосили на ймовірності використання технології «двійників» і загрозах, які таке явище має для виборчого процесу, а також на потребі реформування виборчого законодавства у цьому питанні.

Нагадаємо, з 1 по 20 вересня тривало висування кандидатів політичними партіями. 30 вересня включно – дедлайн подачі документів до ЦВК представниками, обраними партійцями, а також тими, хто бажають йти шляхом самовисування (частина 10 статті 107 Закону). Не пізніш як на п’ятий день з дня прийняття документів для реєстрації ЦВК має прийняти рішення про реєстрацію кандидата в депутати або про відмову (відповідно імена всіх кандидатів будуть відомі до 5 жовтня включно). Кандидат зобов’язується не пізніш як на десятий день з дня реєстрації відкрити рахунок виборчого фонду, за кошти якого має фінансуватися вся передвиборча агітація. Але офіційно агітувати кандидат має право з дня, наступного за днем прийняття ЦВК рішення про реєстрацію.