Що чекає на виборчих махінаторів? (соціальний ролик)

Що чекає на виборчих махінаторів? (соціальний ролик)
в Новини

Яке покарання очікує на порушників виборчих прав громадян? Хто і за що може опинитися за ґратами? ОПОРА підготувала півхвилинний ролик для того, щоб ви мали можливість зробити свідомий вибір.

15 листопада 2015 року українці обиратимуть міських голів у другому турі голосування в містах з кількістю виборців понад 90 тис., де 25 жовтня жоден із кандидатів не набрав 50%+1 голос виборців.

Станом на 3 листопада ОПОРА вже зафіксувала 1332 порушення під час виборчої кампанії місцевих виборів. Зауважимо, що до найпоширеніших порушень виборчого законодавства відносять незаконну агітацію, підкуп виборців, маніпуляції зі списками виборців, перешкоджання роботі ЗМІ та офіційних спостерігачів, а також порушення з боку виборчих комісій і фальсифікацію результатів голосування

Вчинивши злочин проти виборчих прав громадян, на вас очікує:

– За втручання чиновників у роботу виборчої комісії – до 10 років позбавлення волі;

– За перешкоджання діяльності офіційних спостерігачів – до 3 років обмеження або позбавлення волі;

– За видання бюлетеня без пред’явлення посвідчення, що підтверджує особу (паспорта), – штраф до 5100 грн або обмеження волі до 3 років;

– За фотографування бюлетенів – штраф до 5100 грн;

– За фальшування виборчої документації – до 7 років позбавлення волі.

ОПОРА закликає громадян робити свідомий вибір і не погоджуватися на сумнівні пропозиції.

Нагадуємо, що Громадянська мережа ОПОРА створила цілу серію унікальних продуктів, які допоможуть відслідковувати виборчу кампанію та робити свідомий вибір:

Моніторинг парламенту  |  Веб-сайт  |  Фейсбук  |  Твіттер

Довідково:  

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на  сайті ОПОРИ  та  Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному свідомому спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.

За інформацією ГМ “ОПОРА”