Щоб допомогти енергосистемі країни: українці зможуть обміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи

Щоб допомогти енергосистемі країни: українці зможуть обміняти старі лампи розжарювання на нові LED-лампи
в Новини

Рішення Європейського Союзу щодо надання Україні грантової підтримки на закупівлю 30 млн LED-ламп на заміну застарілих ламп розжарювання дасть можливість знизити енергоспоживання по всій країні та допоможе збалансувати систему.

Про це повідомляє “Урядовий портал”.

«Учора нам оголосили про те, що наша заявка на грант на закупівлю LED-лампочок вже погоджена. Комусь це може видаватися недостатньо серйозним інструментом, але насправді це дає можливість економити енергосистемі від 7% до 10% електроенергії і балансувати її. Наразі Уряд розробляє алгоритм для реалізації цієї програми», – повідомила Перша віце-прем’єр-міністерка – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Технічне завдання Уряду полягає в тому, щоб зробити процес максимально простим. Попередньо передбачається, що кожна людина старше 18 років буде мати право безкоштовно обміняти 5 ламп старого зразка на 5 нових світлодіодних. Це дасть змогу отримати економію електроенергії до 1,5 гігавата в часи пікових навантажень. За оцінками Укренерго, такий захід по ефективності співставний з переведенням найбільших промислових споживачів на нічні зміни роботи.

Наразі Уряд доопрацьовує механізм, щоб максимально спростити процес, аби якнайшвидше змінити велику кількість лампочок по всій країні. Реалізація програми почнеться в містах із найбільшим навантаженням на енергосистему – Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, потім розшириться на всю країну.