Щоб зменшити кількість ДТП, достатньо дотримуватися елементарних правил, – черкаські патрульні про аварії в місті

Щоб зменшити кількість ДТП, достатньо дотримуватися елементарних правил, – черкаські патрульні про аварії в місті
в Новини

Крім того, що є закон, є ще й людяність. Черкащани мають розуміти, що ми всі живемо у суспільстві, де від дій кожного залежить не лише його життя, а й доля оточуючих. Тому повинні бути зваженими й пильними на дорогах міста.

На цьому під час брифінгу наголосив начальник Управління патрульної поліції Вадим Лісничук.

– Вже і штрафи підвищуємо, і права забираємо, але люди все одно не розуміють. Насправді ж достатньо не забувати про людяність і про елементарні речі – пропускати пішоходів, дотримуватися правил маневрування тощо. А то всі завжди кудись поспішають, часто не думаючи про наслідки, – говорить головний  патрульний Черкас. – Зрозумійте, що ви учасники дорожнього руху навіть тоді, коли просто йдете про тротуару. Ми всі говоримо, що країна має змінюватися, але самі мінятися не хочемо.

За словами патрульних, зі свого боку вони роблять все можливе, аби убезпечити рух, зокрема, на найбільш аварійних ділянках міста. Для цього в час, коли за їх спостереженнями стається найбільша кількість ДТП (а це орієнтовно з 9 до 10 години ранку, в обід – із 13.00 до 14.00 та ввечері – із 16.00), якщо є вільні екіпажі, їх направляють на чергування на те чи інше перехрестя.

Нині в місті триває місячник безпеки дорожнього руху. Лише за тиждень – із 12 по 18 серпня – за фактами порушень складено 243 постанови та 51 протокол (із них 16 – на водіїв, що перебували у стані алкогольного сп’яніння).  Кермувальники мають сплатити понад 73 тисячі гривень штрафів.

Крім того, проводять роботу по перевірці транспортних засобів, які перевозять ліс. Також особливу увагу приділяють таксистам, які працюють нелегально. За цей тиждень, приміром, таких виявлено 5. Патрульні попереджають – штрафи за таке порушення значні – від 17 тисяч гривень, тож будуть добряче бити по кишенях нелегалів, якщо ті не одумаються.

Загалом, кажуть поліцейські, місячник безпеки дорожнього руху проводиться для виявлення наявних проблем та подальшої ефективної боротьби з ними. Після нього й далі обіцяють пильнувати ситуацію на дорогах. Ну і, звісно, сподіваються на добросовісність та людяність учасників дорожнього руху.