Шість золотоніських підприємств знаходяться у «чорному списку» щодо сплати податків

Шість золотоніських підприємств знаходяться у «чорному списку» щодо сплати податків
в Новини

Представники міської влади та силових структур зустрілися на черговій нараді з приводу податків за користування земельними ділянками підприємствами, що здійснюють господарську діяльність на них. У цьому “чорному списку” – ТЦ “Лідер”, ДП “ДГ “Золотоніське”, ТОВ “Златосвіт-Золотоноша”, “Пивзавод”, “Росшина” та ПП “Агросптиця”, інформує zolotonosha.ck.ua за посиланням тижневика “Златокрай”.

Рішення суду про стягнення несплаченої до міського бюджету суми з власника ТЦ “Лідер”, який проживає у Черкасах, надіслане йому за місцем проживання. Протягом 3-х днів судовий виконавець повинен відкрити провадження. Постанова про його відкриття надсилається обом сторонам – стягувачу (до відома) і боржнику (на виконання). Згідно із законодавством відводиться 7 днів для добровільного виконання. Якщо протягом цього часу з боку боржника немає ніяких дій, вступає в силу примусове виконання: стягується збір, судові витрати, накладається арешт на майно, рахунки і т. д. Таке пояснення дав фахівець виконавчої служби Юрій Гончаренкощодо відслідковування долі судового наказу за межами Золотоноші.

Вивчивши матеріали по державному підприємству “Дослідне господарство “Золотоніське”, місцева прокуратура порушила кримінальне провадження і занесла його до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР). Як повідомив начальник управління архітектури, регулювання забудови та земельних відносин Ігор Веснін, у прокуратурі наразі відбувається вивчення наявної документації державного підприємства – статуту, правонаступництва тощо. За його словами, у державному акті на право власності на землю первісно зазначена площа ділянки, яка нині реально вже менша на 150 га.

Начальник управління економіки Вікторія Остроглазова зазначила, що у ході проведення рейдів з безпечної торгівлі продуктами харчування робочою групою разом з фахівцями Держпродспоживслужби з’ясувалося, що кожен другий продавець цієї групи товарів не має санітарної книжки, а з наявних  – у кожного другого відсутні печатки, не дотримується також температурний режим зберігання. Під час рейду був виявлений факт продажу пива у барі на території ринку “Златосвіт-Золотоноша”, а сплачувати акцизний збір ніхто й не збирається. Присутні узгодили подальші спільні дії щодо діяльності цього товариства, яке декларує нульові доходи у податковій інспекції, а фактично оббирає продавців заради власної наживи, не вкладаючи жодних коштів для створення елементарних умов торгівлі. Те, що ринок діє, підтверджують чеки, видані підприємцям за оплату торгових місць, де вказана дата, ціна, стоїть підпис касира і печатка товариства.

Втрати міського бюджету через несплату орендної плати ТОВ “Пивзавод” обраховані членами постійної комісії і передані власникам. Паралельно ці стягнення виставить і сільськогосподарська інспекція. Діяльність підприємства “Росшина” – на контролі столичного керівництва фіскальної служби. На ПП “Агросптиця” – повний штиль.

Перший заступник міського голови Олег Масло, який керував ходом наради, поцікавився, на якій стадії перебуває перевірка фіскальною службою за наслідками “акцизного” моніторингу у Золотоноші. Як зазначила головний спеціаліст юридичного відділу податкової інспекції Ольга Катрецька, вся інформація оброблена, матеріали направлені до вищої інстанції, наразі  – в очікуванні графіка проведення позапланового контролю