Штормовий вітер і зливи: найближчим часом квітнева погода не радуватиме черкащан

Штормовий вітер і зливи: найближчим часом квітнева погода не радуватиме черкащан
в Новини

Після помірно теплих вихідних, погода продовжує швидко змінюватися: сьогодні, завдяки антициклону, все ще сонячно, повітря прогріється до 15..20°, але вітряно. Проте, цей сплеск тепла короткочасний, оскільки надалі – переважатиме циклонічний характер погоди, повідомляє керівник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Вже у вівторок на Черкащину стане прориватися холодний атмосферний фронт, зарядять короткочасні зливи.

Увечері, коли поривчастий вітер змінить свій напрямок на північно-західні румби, місцями може зриватися мокрий сніг, під кінець дня – різке зниження атмосферного тиску і температури.

Середа і четвер будуть самими непогожими і холодними, опади триватимуть у змішаній фазі, тобто дощу і мокрого снігу, їх кількість прогнозується 6-12 мм, що відповідає 1/3 місячної норми. Мінімальна температура буде близькою до 0°, вдень лише 6-12° тепла. Такі погодні зміни відкинуть нас по температурним показникам на початок квітня. Дискомфорту додаватиме штормовий вітер 15-20 м/с.

Кінець тижня теж особливо не порадує: вночі 1-6º тепла, денна температура 10-15º тепла. І лише в останній декаді квітня тепло повернеться.

Також головний погодний експерт області додав, що південний напрямок вітру «захищає» територію Черкаської області від потрапляння продуктів горіння з Чорнобильської зони. Зранку рівень гамма-фону на території регіону, за даними визначень метеостанцій, становив 11-13 мкР/год та знаходився в межах значень природного радіаційного фону.