Штрафних санкцій не буде: виконком вніс зміни до рішення щодо договору Водоканалу й Азоту

Штрафних санкцій не буде: виконком вніс зміни до рішення щодо договору Водоканалу й Азоту
в Новини

5 серпня виконавчий комітет Черкаської міської ради вніс зміни до рішення від 29 серпня щодо договору про надання послуг із централізованого водовідведення (у частині очищення стічних вод) між ПрАТ “АЗОТ” та КП “Черкасиводоканал”.

Як повідомив у коментарі журналістам “Вичерпно” керівник “Водоканалу” Іван Сухарьков, сьогодні члени виконкому проголосували за внесення змін, згідно з якими до Водоканалу не будуть застосовуватися будь-які штрафні санкції.

“На сесію це питання не виноситиметься. Після цього договору фактично нічого не зміниться. Просто до цього взаєморозрахунки проводилися через акти виконаних робіт”, – пояснив Сухарьков.

Зауважимо, договором у старій редакції було передбачено, що при виявленні стічних вод з перевищенням розмірів допустимої концентрації забруднюючих речовин (востаннє ці норми переглядалися ще в 70-х роках ХХ ст. – ред.), “АЗОТ” застосовуватиме до Водоканалу підвищені тарифи оплати. За попередніми розрахунками, це становило би близько 700 мільйонів гривень на рік.

Це питання викликало значний резонанс серед депутатського корпусу та містян, оскільки, на їх думку, могло призвести до втрати платоспроможності КП “Черкасиводоканал” та збільшення тарифу на водовідведення для містян.

У суботу на сторінці Анатолія Бондаренка з’явився допис із текстом спільної заяви міського голови та директора “Азоту” Віталія Склярова, де черкасців “заспокоювали” тим, що це рішення не зашкодить комунальним підприємствам міста та розвитку Черкас.

Коротко юридичну частину взаємовідносин між ПАТ “Азот” і КП “Черкасиводоканал” описала депутатка від “Голосу” Надія Івашкова.