Сільським головам з Черкащини провели екскурсію пташниками Київської області

в Новини

Відремонтовані вулиці, доглянуті садиби та відбудована інфраструктура. Це про село Мирне, що на Київщині. Сюди на оглядини приїздила делегація із Черкащини. У її складі – керівництво області, голови сіл, де протестують проти будівництва нових потужностей ДП «Перемога Нова» (ПАТ «Миронівський хлібопродукт»), і місцеві активісти.

03

Поїздку в сусідню область зініціював голова Черкаської ОДА. У Мирному вже 15 років працює «Старинська птахофабрика» – один із двох племінних репродукторів «Миронівського хлібопродукту» та одне з найбільших підприємств такого типу в Європі.

– Я хотів побачити на власні очі та щоб інші побачили, як значно більші птахофабрики, ніж та, яку планують побудувати в Черкаському районі, впливають на довколишні села, – пояснює мету поїздки Юрій Ткаченко. – Певен: частина жителів зараз чинить спротив цьому проекту в нас через брак інформації або ж її спотворення. Однак у будь-якому випадку слід діяти винятково в межах закону, що я роблю особисто й до чого інших закликаю, та керуватися виняткового фактами, а не плітками. Кожен має зрозуміти: без інвестицій неможливий розвиток будь-якого населеного пункту. Війну на Сході треба вигравати не лише зброєю. Ворога слід перемагати економічним зміцненням нашої країни. Тому я за відповідальних і порядних інвесторів, які дбають не лише про свій бізнес, а й про території, де працюють.

06

Мирне різниться від звичного села. Тут немає розбитих доріг, вулиці доглянуті й довкола все впорядковано. Місцеві жителі пишаються єдиним у районі сучасним Будинком культури. На сусідство із птахофабрикою не нарікають.

– Якби не цей інвестор, то вже б не було нашого села, – каже сільський голова Мирного Оксана Коваленко. – На птахофабриці працюють більше тисячі людей. Середня заробітна плата тут становить 4200 грн. Коли люди мають заробіток, то не їдуть деінде шукати кращого життя.

На «Старинській птахофабриці» переконують: дотримуються всіх технологій як у виробництві, так і при утилізації відходів. Делегатів із Черкащини водять територією і щоразу перепитують, чи чують ті сморід, про який так активно розповідають на акціях протесту. Охочих, після всіх заходів безпеки, заводять навіть усередину репродукторів.

02

– У нас немає непорозумінь між селом і нашим підприємством, бо ми так би мовити єдиний організм, – розповідає директор «Старинської птахофабрики» Олександр Зубчук. – Окрім податків, щороку вкладаємо в інфраструктуру до півтора мільйона гривень і завжди відгукуємося на звернення громад. Зараз збираємося будувати ще шість нових майданчиків, населення не чинить жодного спротиву.

Що виробництво нешкідливе, директор показує на власному прикладі. Його будинок розташований просто через дорогу від потужностей підприємства – менш, аніж за сто метрів.

05

– Я зараз переконалася, що село може цілком уживатися з таким виробництвом, – ділиться враженнями голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко. – Ми були поблизу потужних вентиляторів, і там немає важкого повітря. Коли ще спілкувалася з нашими людьми, то мені відразу здалося, що вони недостатньо поінформовані. Однак цілком правильно тривожаться про майбутнє. Не минулося й без чиїхось маніпуляцій. Утім подекуди в наших селах люди за роки не побачили такої ж соціальної відповідальності від інвестора, як тут. Зараз безпечність такого проекту треба доводити документально – щоб люди переконалися, чи все в них буде гаразд із водою, з довкіллям тощо.

04

Самі сільські голови враженнями від побаченого в Мирному діляться стримано. Мовляв, не певні, що в них буде так само. Хтось хотів побачити більше або ж за раз, мовляв, усього не розгледиш. Щоправда, своїм громадам обіцяють побачене все ж переповісти.

– Виробництво тут правильно здійснюється, – зауважує сільський голова Мошен Антон Чорновіл. – Видно, що село розвивається, що директор – на своєму місці. Майданчики тут прибрані, кури доглянуті. Зайшовши на бригаду, побачили, що там дотримуються гігієни. Запах – як у звичайному курятнику.

Після екскурсії птахофабрикою її учасники обговорили можливі варіанти, як порозумітися із громадами в Черкаському районі. Зокрема, очільник області запропонував підприємству спершу збудувати там частину від запланованого. І вже на практиці довести, як воно виконує соціальні гарантії та як дотримується всіх технологій.

 Прес-служба Черкаської ОДА