“Симптоми були передбачуваними та несерйозними”, – Олександр Дудник про стан вакцинованих лікарів

“Симптоми були передбачуваними та несерйозними”, – Олександр Дудник про стан вакцинованих лікарів
в Новини

На сьогодні триває процес вакцинації в Черкаській міський інфекційній лікарні, за третій день привили 70 осіб. Усього ж від початку процесу вакцинації щепили на Черкащині 24 медичних працівників. 

Про це під час брифінгу повідомила заступниця голови Черкаської ОДА Лариса Кошова. 

– Наголошую, що вакцинація в усій Україні – добровільна. Кожний медичний працівник надає згоду на проведення вакцинації. Кожного медичного працівника після вакцинації супроводжуємо згідно алгоритму протягом перших 30 хвилин стаціонарно. А протягом двох діб веде спостереження профільний лікар. Тому будь-яка побічна дія фіксується, і це добре, це звичайний медичний процес, який стосується не лише вакцинації проти коронавірусу, – наголошує Лариса Кошова.

Головний лікар Черкаської обласної лікарні Олександр Дудник розповів, що усі побічні симптоми, які відстежувалися у шести медичних працівників були передбачуваними та несерйозними. На цей час всі вони вже одужали. Серед симтомів, то у них підвищилася температура тіла, з’явився головний біль та біль в місці ін’єкції.

Також додав, що в інструкції до вакцини чітко написані побічні дії. Там вказано, що під час випробовувань, місцеві реакції були у 4%, а загальні – 13%.