Синоптики прогнозують спеку на Черкащині

Синоптики прогнозують спеку на Черкащині
в Новини

За довгостроковими прогнозами, спека у нашому регіоні затримається щонайменше на 7-10 днів. А чергові липневі дощі очікуються ближче до середини місяця.

Про це повідомляє начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Загалом липень 2021 на Черкащині стартував підвищеним температурним фоном та грозовими зливами, місцями, в окремі дні з шквалами 15-16 м/с та градом. Середньодобові температури 22-24º, що на 2-4º тепліше звичайного, проте вдень вище 30º не було. За три доби у Золотоноші та Умані дощів випало багато 32-23 мм, або 130 – 85% декадної норми відповідно, на решті площ 7-12мм.

2 липня, за даними метеостанції Звенигородки, за 20 хвилин зафіксували 17 мм дощу, у Смілі спостерігався шквал 16 м/с, у Черкасах вітер 15 м/с, що є небезпечним метеорологічним явищем. Внаслідок ускладнення погодних було порушено електропостачання 30 населених пунктів Черкаської області.

Винуватцем такої небезпечної погоди є висотний циклон, який підтримує життєдіяльність атмосферних фронтів з якими пов’язаний комплекс літніх явищ (грози, зливи, град та шквали). Вівторок, 6 липня стане завершальним днем негоди.

Незважаючи на активізацію циклону та атмосферних фронтів з акваторії Азовського моря, з посиленням впливу антициклону зі Скандинавії атмосфера заспокоїться, очікується припинення дощів та поступове повернення спеки. Знову стовпчики термометрів штурмуватимуть 30º позначку.