Ситуація із задимленістю атмосферного повітря значно покращилася

Ситуація із задимленістю атмосферного повітря значно покращилася
в Новини

Сьогодні задимленість у повітрі майже не відчувається. За повідомленням начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя, вже вчора вдень вітер змінив напрямок на східний, південно-східний, що сприяло очищенню повітря.

Аналіз повітряних проб, відібраних лабораторією центру з гідрометеорології в Південно-західному мікрорайоні, в центрі міста та мікрорайоні Дніпровському по вул. Ватутіна, показав, що концентрації в повітрі оксиду вуглецю зменшилися в 4-6 разів, порівняно з даними на 07 год. ранку 15 жовтня.

Як повідомляють в Головному управлінні Держсанепідслужби в Черкаській області, в результататі повторних лабораторних досліджень атмосферного повітря, проведених ДУ «Черкаський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України» 15.10.2015 року о 15-45 на території м. Черкаси (вулиці Хрещатик 213, Гагаріна 55, Чорновола 120/2, Ярославська 8, Волкова 3), перевищень гранично допустимих максимально разових концентрацій вмісту оксиду вуглецю не виявлено. Однак Санепідслужба продовжує здійснення лабораторного моніторингу за станом атмосферного повітря області.

За інформацією мобільних груп ДСНС в області, котрі моніторили ситуацію у кількох районах навколо обласного центру, включаючи Лівобережжя, рівень задимленості рівномірно однаковий практично всюди, не лише у Черкасах. Відповідно, можна констатувати, що димова проблема черкащан немає локального джерела.

“Ані в Черкасах, ані в Черкаській області, масштабних пожеж, здатних вплинути на стан повітря в обласному центрі, не було і немає, — зазначає речник начальника управління ДСНС України в Черкаській області Костянтин Проценко. Єдиний виняток — незначне загорання торфу площею в 0,5 га окремими осередками неподалік села Беспальча у Драбівському районі. Але задимленість від цього джерела не відчувається вже на відстані 300 метрів”.

Як пояснюють в гідрометеорології, дим над землею може з’явитися з верхніх шарів атмосфери, внаслідок певних атмосферних явищ, як от: тиск, вологість та відсутність вітру. І, до речі, в такому випадку первинне джерело диму може бути за сотні кілометрів від Черкас, або впродовж тривалого часу накопичуватися в атмосфері з багатьох малих джерел, а потім внаслідок метеорологічних змін раптово оповити певну територію.

«Так, наприклад, останніми днями в природних екосистемах області пожежно-рятувальними підрозділами щоденно ліквідовуються десятки пожеж та загорань сухої трави, — зазначив Костянтин Проценко. — До того ж, не звертаючи уваги на застереження та заклики екологів та рятувальників, на присадибних ділянках триває масовий процес спалювання громадянами хмизу, листя та сміття».

Про це інформує Черкаська екологічна інспекція у Черкаській області.