Скічко анонсував відкриття унікального об’єкта в центрі України (ФОТО)

в Новини

На Черкащині презентували артоб’єкт, який має стати символом духу та сили України. Відкриття заплановане напередодні 30-ї річниці Дня Незалежності, 23 серпня, у географічному центрі України. 

Майбутній туристичний магніт був презентований під час форуму, який відбувся у Суботові, на Черкащині. 

     Ми хотіли створити до 30-річчя нашої України щось особливе, – розповідає очільник Черкащини Олександр Скічко. – Маємо не лише пам’ятати минуле, а й творити сьогодення. Я був неприємно вражений, коли вперше побачив на Черкащині «географічний центр України»: непримітний і недобудований пам’ятний знак посеред поля…. Тому ми вирішили створити там унікальний артоб’єкт: символічно поєднати всю Україну в одному місці силі. І мені приємно, що серце України – саме на Черкащині. Приїжджайте, послухайте, як воно б’ється! — зауважив очільник Черкащини Олександр Скічко. 

8

За його словами, арт-об’єкт складається із 25 пар крил, які уособлюють 24 області та Автономну республіку Крим та мають вигляд компасу. Ці крила — це символ духу та розвитку країни. Висота крил — понад 5 метрів. Створять “Серце України” за кошти меценатів. 

Олександр Скічко також озвучив і слоган майбутнього об’єкта: “Приїдь і послухай, як б’ється серце України”. 

— У центрі об’єкта, під склом, буде сердце, яке пульсуватиме завдяки підсвітці, також буде звук серцебиття. Поруч буде розташований флагшток із найбільшим прапором України у Черкаській області. Висота прапора становитиме 52 метри, ширина 9 метрів і довжина 13 метрів. 

photo_2021-07-22_19-29-50 (2)

photo_2021-07-22_19-29-50

Фото із фейсбук-сторінки Олександра Скічка

Реалізовуючи ініціативу Першої леді України Олени Зеленської, “Серце України” буде однаково доступним для всіх, адже тут врахували потреби людей із інвалідністю. Доступність передбачили за допомогою тактильної навігації, аудіогідів, показників зі шрифтом Брайля, пандусів та іншого.

Нагадаємо, географічний центр України розташований на Черкащині на північній околиці села Мар’янівка (нинішній Звенигородський район). Він розрахований за усередненими значеннями широти і довготи крайніх північної, південної, західної та східної точок України.

Можливо Вас зацікавить

Новини
Більше 220 тисяч жителів області вакцинувалися від COVID-19 двічі
Новини
Які спортивні події відбудуться у Черкасах цього тижня
Новини
15 медалей Кубка світу завоювали черкаські гімнасти