Скічко розповів, що потрібно для початку роботи черкаського аеропорту

Скічко розповів, що потрібно для початку роботи черкаського аеропорту
в Новини

Окрім завершення робіт на злітно-посадковій смузі, які розпочались ще влітку 2018, Черкаський аеропорт потребує облаштування щонайменше руліжки, перону та встановлення світлосигнального обладнання. Все це коштуватиме ще не одну сотню мільйонів гривень. На цьому наголосив голова Черкаської ОДА Олександр Скічко в прямому ефірі видання “18 000“. 

Руліжка, світлосигнальне обладнання, перон повинні відповідати певним показникам. Згідно з проєктом, на роботи з їх облаштування потрібно витратити ще близько 240 мільйонів гривень. За словами Скічка, окрім вкладання коштів для будівництва аеропорту, потрібно ще закупити туди обладнання та покрити борги (ПДВ, пенсійне забезпечення, земельний податок).

За проєктом, в аеропорт мали прилітати літаки без обмежень, а в реальності злітно-посадкова смуга розрахована на літаки відносно невеликої ваги та кількості пасажирів. У 2019 році була інформація про те, що аеропорт зможе приймати літаки класу “Airbus” та “Boing”.

“Наше основне завдання – це, по-перше, знайти для кого ми будемо його робити, тобто, хто потенційно буде літати з цього аеропорту. По-друге, для введення в експлуатацію смуги треба лише нанести розмітку та подати документи в Державіаслужбу”, – сказав Скічко.

Відзначимо, наразі диспетчерська служба Аеропорту “Черкаси” не працює, оскільки, згідно даних Державіаслужби України, аеродромний комплекс з 2018 року перебуває на реконструкції.

“Диспетчерська служба може бути відновлена за поданням, як тільки Украерорух зрозуміє, куди наш аеропорт рухається”, – зазначив голова Черкаської ОДА.

Нагадаємо, за цим об’єктом відкрили кримінальне провадження, НАБУ проводило розслідування. Скічко сьогодні повідомив, що за висновками експертизи, все зроблено згідно з проєктом.

Аеропорт у нормальному режимі перестав функціонувати у 1996 році. За його відновлення взялися в 2018 році.

Радник міського голови Леонід Даценко ж вважає, що відновлення аеропорту є нерентабельним.