Скільки коштуватимуть на Черкащині новорічні ялинки

Скільки коштуватимуть на Черкащині новорічні ялинки
в Новини

Лісівники області встановили ціни, за якими продаватимуть ялинки черкащанам у цьому році. Про це повідомили в Черкаському обласному управлінні лісового та мисливського господарства.

У цьому році для реалізації підготували 40 тисяч ялинок. Їх вирошували на спеціальних плантаціях та заготовлятимуть залежно від попиту громадян.

Вартість дерев становитиме в середньому від 72-х гривень. Ціна традиційно буде залежати від висоти та якості дерева. Дорожчими будуть ялинки в контейнерах – від 210 грн, у залежності від висоти.

Маркування новорічних ялинок здійснюватиметься бирками або самоклейними етикетками, які виготовляються зі спеціального паперу, що унеможливлює їх повторне використання, так як вони повністю руйнуються при спробі розклеювання.

Спеціальні уніфіковані засоби містять індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який вноситься у систему ЕОД (електронного обліку деревини). Бирка зі штрих-кодом містить інформацію про походження деревця – область заготівлі, назву лісозаготівельника та його підпорядкування.

Перевірка походження ялинки відбувається шляхом введення номеру з уніфікованого засобу, який прикріплений до ялинки, на сайті https://open.ukrforest.com/. Якщо інформація на сайті відсутня, – це може свідчити про сумнівне походження ялинки.