Сьогодні бізнес-спільнота Черкас брала з кандидатів на посаду міського голови “чесне слово”, що вони виконають їхні вимоги

в Новини, Політика

Поставити конкретні вимоги до кандидатів на посаду міського голови та підписати з тими, хто з ними погодився, Меморандум про їх виконання, з такою метою на сьогоднішньому круглому столі зібралися представники малого та середнього бізнесу.

Серед основних вимог підприємців до влади такі: легалізація тіньового бізнесу; прості та прозорі процедури отримання дозволів та ліцензій; створення плану інфраструктурного облаштування міста; підтримка та розвиток соціально значущих об’єктів міста – ринків та баз; розроблення онлайн-карти ресурсів для бізнесу, де були б вказані доступні для оренди та продажу земельні ділянки, оренда приміщень комунальної та приватної власності, перелік об’єктів підприємницької діяльності і т.д.

04

Перший, хто пристав на вимоги бізнесу та підписав Меморандум, таким чином зобов’язавшись їх виконувати, став кандидат від Блоку Петра Порошека «Солідарність» Олександр Радуцький.

05

– Кожний раз перед виборами отак збирають кандидатів, підписують  меморандуми, «а воз и ныне там». Та це врешті-решт має змінитися, бо ви проводите серйозну роботу, на яку влада просто повинна зважати, – сказав він.

У свою чергу організатор заходу, голова міської профспілкової організації «Солідарність» Ольга Ракова відзначила:

– Була пророблена велика робота. Із значнрї кількості пропозицій нам потрібно було сформувати 5,10 та 20 найважливіших, які б максимально відображали потреби й побажання всієї бізнес-спільноти міста. Хочу відзначити, що на перше і друге місце вийшли такі пропозиції, вирішення яких потребує спільних зусиль на місцевому та національному рівні. Ми їх виокремили як пріоритетні. Це демонополізація ринку постачання електроенергії та покращення роботи Центрів з надання адміністративних послуг.

rakova

02

Що ж стосується першого пункту – легалізації бізнесу, то Олександр Радуцький зазначив, що це питання болюче і далеко не нове, та, на жаль, попередньою владою не робилося жодних кроків, що зрушити його з місця. Тому в першу чергу чинний секретар міськради бачить вирішення даної проблеми у формування такого міськвиконкому, який би дав повноваження відповідним органам, щоб вони боролися з нелегальним бізнесом та упорядкували стихійні ринки в місті.

Є проблеми і в прозорості отримання дозволів та ліцензій, проведенні тендерних процедур. Та в цьому напрямку вже розпочата певна робота. Всі засідання виконкомів, проведення тендерів і конкурсів проводяться з онлайн-трансляцією, запевняє Олександр Радуцький, куди громадськість має повний доступ.

– Наскільки я володію інформацією, то всі конкурси й тендери проходять у приміщенні міської ради у 206 кімнаті. Я прослідкую, щоб так відбувалося і надалі. Доступ для всіх бажаючих відкритий, приходьте, будь ласка, – наголосив він.

07

Загалом сьогодні підписати Меморандум прийшло 5 із загальної кількості зареєстрованих кандидатів на посаду міського голови – Олександр Радуцький (БПП «Солідарність», Анатолій Бондаренко (ВО «Батьківщина»), Андрій Бортник (ВО «УКРОП»), Володимир Єрьоменко (ВП «Праведність») та Олександр Піньковський (ГР «Народний контроль»). Кандидат на посаду міського голови від Партії вільних демократів Сергій Одарич не  зміг бути присутній, проте передав опрацьований і підписаний ним меморандум. Не з’явилися, хоча і обіцяли, Ярослав Нищик від ВО «Свобода» та Павло Карась від «Черкащан». Проте за словами організатора заходу Ольги Ракової, вони матимуть можливість підписати пізніше, якщо захочуть.

01

08

Погодившись на підписання кандидати зобов’язуються виконувати прописані  бізнесом вимоги, а той у свою чергу бере на себе відповідальність кожні 100 днів моніторити їх виконання.

Потреба у підписанні такого Меморандуму виникла, відзначають представники бізнесу, у зв’язку з тим, що влада не завжди займається питаннями МСБ, а переважно лобіює інтереси великого бізнесу. Щоб докорінно змінити ситуацію, бізнес-спільнота Черкас об’єдналася в Коаліцію громадських організацій малого та середнього бізнесу, яка протягом декількох місяців провела 5 фокус-груп, на яких і були сформовані пропозиції реформ від підприємців, що після детального опрацювання оформилися у топ-5, топ-10 та топ-20 вимог бізнесу до влади.

Вимоги були надіслані усім політичним партіям, кандидатам в депутати до Черкаської міської ради та кандидатам на посаду міського голови.

Інші кандидати на посаду міського голови також висловили своє бачення щодо запропонованих бізнесом вимог та розповіли про свої першочергові кроки в разі обрання на посаду. Зокрема Анатолій Бондаренко відзначив, що йому та його команді потрібен рік, щоб навести лад у місті. А якщо так станеться, що він не отримає підтримки більшості в міськраді, то готовий відразу ж написати заяву про складання повноважень.

bondarenko1

Нагадаємо,  захід проводиться у рамках проекту USAID «Впевнений бізнес — заможна громада» за участю регіонального партнера Черкаської міської профспілки «Солідарність».