Сьогодні Ірен Роздобудько презентує в Черкасах “Ґудзик-2. Десять років потому»

в Дозвілля, Новини

Активісти МГО «Книжковий маестро» підготували для черкасців приємний сюрприз. Усі бажаючі зможуть потрапити сьогодні, 12 травня, на найочікуванішу літературну прем’єру весни 2015 року – роман Ірен РОЗДОБУДЬКО «Ґудзик-2. Десять років по тому». Зустріч із відомою письменницею відбудеться в Черкаському художньому музеї  о 18.00.

Володар гран-прі «Коронації слова-2005» роман «Ґудзик» має чотири перевидання, він і досі займає верхні позиції топ-продажів книгарень та видачі в бібліотеках, був екранізований і вийшов у вигляді аудіо-книги, перекладений англійською мовою. Його часовий простір: від середини 70-х до наших днів, його географія — Київ, українська провінція, Росія, Чорногорія, зрештою — Америка. Але головна ідея така: велике щастя або велика трагедія може початися з найменшої деталі, з гудзика, який так легко загубити, а потім шукати все життя… Це роман про любов, вірність, зраду. Про те, що ніколи не варто оглядатися назад, а цінувати те, що існує поруч із тобою — сьогодні і назавжди.

Десять років тому головний герой втратив все: кохану людину, смак до життя, сенс працювати в країні, що поволі котиться в прірву… Але життя не зупинилося. Улюблені герої знову зібралися разом: Денис, Ліка, Єлизавета Тенецька…

У «Ґудзику-2» герої її книги стали на 10 років старшими. У книзі письменниця відповідає на питання, чи знайшов головний герой свою кохану.

«Герої розповідають про те, як склалося у них життя через 10 років. Описую події в книзі за сучасних років. Сучасні стосунки між людьми. Як ми політично змінилися з того часу. В якій зневірі живемо, – розповіла Ірен Роздобудько. – У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком».

Ірен Роздобудько написала більше двадцяти книг для дітей та дорослих. До того часу, коли стала письменницею, “переміряла” чимало професій. Спробувала себе у кіно – має п’ять фільмів

Кількість професій, якими довелося заробляти Ірен Роздобудько на прожиття, вражає. Перш ніж стати письменницею, вона працювала офіціанткою в ресторані, шпрехшталмейстером у цирку, Снігуронькою у комерційній фірмі, завідуючою відеосалону в кінотеатрі, журналісткою жіночих журналів. Починала вона як автор детективів, а згодом переключилася на психологічну прозу. Жінка каже, що всьому навчилася сама. Радіє, що збулася її дитяча мрія – знятися у кіно. Їй вдалося зіграти маленьку роль та спробувати себе як кіносценарист. Зараз письменниця працює викладачем – навчає молодих режисерів.

Ірен Роздобудько про:

  • ситуацію на Сході:

«Моя «мала батьківщина» – особливий край, куди завжди з’їжджалися люди з різних кутків: одні ховалися в шахтах від закону, інших… висилали туди із західних земель, щоб русифікувати. Не можу відповідати за всіх земляків. Та й за всю Україну – також. Але хотілося б зараз одного: нехай би зникли ці визначення «схід-захід» і т.п. Ми багато їздимо по всій країні і я не бачу різниці між розумними (підкреслюю – розумними) людьми на сході і на заході. А боягузи, підлабузники, пристосуванці є скрізь».

  • ситість:

«Дуже погано впливає на роботу мозку. Тому мене дивує така шалена популярність кулінарних книжок. Всі кинулися готувати, незважаючи на “кризи”. Взагалі я вважаю, що люди забагато їдять – “перше, друге, третє” та ще й компот. Жінки стоять біля плит, мов біля “мартену” і, зрештою, починають тихо ненавидіти цей ритуал.

Це не означає, що я не готую чи не купую продуктів. Але мене жахає, коли люди навантажують до верху візки в супермаркетах. І ніяк не наїдяться. Як сказав Ремарк, перетворюються на “кладовище біфштексів”.

  • незалежність

«Починається всередині самої людини. З цим почуттям краще народитися, ніж набувати його штучним чином. Сподіваюсь, що нинішня молодь вже народжується з ним.

Це те, що дає можливість бути вільною людиною, а не рабом зовнішніх обставин».

  • любов

«Без коментарів. Люди, для яких цього поняття не існує – самі не існують».

Для довідки

Іре́н Роздобу́дько — українська журналістка, письменниця, поетеса.

Народилася 3 листопада 1962 року у Донецьку. Закінчила факультет журналістики Київського Національного Університету. Працювала у Донецькому відділку ТАРС-РАТАУ телеграфісткою, у багатотиражці Донецького металургійного заводу, журналістом та диктором радіогазети. З 1988 року живе в Києві, де працювала в газеті «Родослав», коректором журналу «Сучасність», оглядачем на першому й третьому каналах Національної радіокомпанії, оглядачем у газеті «Всеукраїнські відомості», заступником головного редактора в журналі «Наталі», головним редактором у журналі «Караван історій. Україна» та журналістом у журналі «Академія».

Працювала також офіціанткою в ресторані, шпрехшталмейстером в цирку, Снігуронькою в фірмі «Свято», завідувачем відеосалону у кінотеатрі.
Автор ілюстрацій до книг Лариси Масенко, Елеонори Соловей, Леся Танюка.

Авторка двох збірок поезій. Вишиває бісером, грає на гітарі. Має доньку Яну.