Сьогодні роковини загибелі черкаського “кіборга”

Сьогодні роковини загибелі черкаського “кіборга”
в Новини

19 січня 2015 року загинув захисник Донецького аеропорту, черкасець Олексій Панченко. Про це пише пресслужба ЧМР.

Коли розпочалась АТО, Олексій Панченко добровільно пішов у військкомат із проханням відрядити його на передову. І вже під час третьої хвилі мобілізації, 22 серпня 2014 року, його мобілізували рядовим до 95-ї аеромобільної бригади 90-го окремого аеромобільного батальйону. Кілька місяців був на навчаннях у Житомирському військовому центрі, а відтак його направили в зону бойових дій.

У грудні 2014 року він захищав Донецький аеропорт. У січні 2015 року під час другої ротації Олексій Панченко у складі свого підрозділу проривався на бронетранспортері на допомогу до «кіборгів», які тримали оборону в будівлі терміналу Донецького аеропорту. Точився жорстокий перехресний бій, у якому Олексій Анатолійович загинув, отримавши смертельні поранення.

Возможно, это крупный план (1 человек и борода)

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни Олексія Анатолійовича Панченка нагороджено орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).

Також Олексія Анатолійовича посмертно нагороджено пам’ятним знаком «За заслуги перед містом Черкаси» І ступеня та присвоєно звання «Почесний громадянин м.Черкаси».

У Черкасах вулицю Ярослава Галана перейменовано на вулицю Олексія Панченка. На алеї Слави Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля на його честь розміщено меморіальну дошку. Олексій Панченко був і залишиться назавжди одним із найкращих випускників цього закладу, на його високому патріотизмі тут виховують нинішнє й виховуватимуть наступні покоління курсантів.

Меморіальну дошку на честь Олексія Панченка розміщено на фасаді школи №4, де він навчався.